• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-4491-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در آموزش و پرورش شهرستان طارم:

خانواده، مهم‌ترین رکن در مقابله با اعتیاد است


معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش شهرستان طارم گفت: خانواده، مهم‌ترین رکن در مقابله با اعتیاد است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، عبادالله عبادی در جمع اولیای دانش‌آموزان دبستان شهید سرداری سانسیز طارم، با  اشاره به اینکه والدین نخستین کسانی هستند که شخصیت فرزندان را شکل می‌دهند، ادامه داد: محیط خانوادگی مناسب، باعث شکل‌گیری و رشد سلامت فرزندان می‌شود و محیط خانوادگی نامناسب، می‌تواند آسیب‌های روانی و شخصیتی جبران‌ناپذیری را به فرزندان وارد کند .


وی با اشاره به اینکه مداخله زودهنگام والدین در مورد پیشگیری از اعتیاد می‌تواند تأثیر بسیار زیادی داشته باشد، افزود: با این حال متاسفانه بعضی از والدین تصور می‌کنند که اعتیاد ویژه افراد خاصی است و فرزند آن‌ها هیچ وقت معتاد نخواهد شد و این غفلت چه بسا فرزندان را به سمت اعتیاد بکشاند، بنابراین آگاهی و شناخت والدین از موضوع اعتیاد و روش‌های پیشگیری از آن ضرورت دارد .


این مسئول با اشاره به اینکه هر اندازه که تاثیر دوستان و هم‌سالان جوان بر او زیاد شود، نقش والدین و راهنمایانش براى هدایت او کم‌رنگ‌تر خواهد شد، گفت: هر اندازه والدین، جوان را به حال خود واگذارند، او را در برابر محیط و اجتماع آسیب‌پذیرتر ساخته‌اند و بعدها براى این تسلیم باید بهاى سنگین‌ترى بپردازند .


این مسئول یادآور شد:  والدین باید با درک تأثیر هم‌سالان بر فرزندشان، آنان را براى مقابله با فشارها و تحریکات موجود آماده کنند .


وی با تاکید بر اینکه در اکثر موفقیت‌ها، شکست‌ها و گرفتاری‌های فرزندان، ردپای خانواده‌ها دیده می‌شود، ادامه داد: همه اعضای خانواده به خصوص والدین نقش بسیار مهمی در پیشگیری از اعتیاد فرزندان به انواع آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد آنان دارند.


عبادی تصریح کرد: فرزندان‌مان آنچه که ما می‌خواهیم نمی‌شوند، بلکه آنچه را که ما انجام می‌دهیم و آن‌ها می‌بینند، می‌شوند، پس چه بهتر که در انجام حسنات و رفتارهای مثبت برای آنان الگوی خوبی باشیم .


وی گفت: امروز فرزندپروری یک هنر است و رفتار خوب خود به خود شکل نمی‌گیرد، والدین و مربیان باید با آگاهی از تکنیک‌های روان‌شناختی، رفتار و کردار آنان را جهت داده و در صورت لزوم نسبت به تغییر رفتار آنان اقدام کنند .


این مسئول خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش نیز در زمینه آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان برنامه‌هایی دارد و نسبت به تشکیل کارگاه‌های آموزشی در طول سال تحصیلی اقدام خواهد کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: