• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-1785-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

اربعین، استمرار و انتقال تفکر عاشورا است


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: اربعین، استمرار و انتقال تفکر عاشورا است .


حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری در حاشیه نهمین نمایشگاه سراسری کتاب زنجان و سومین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری با حضور در غرفه ایسنا، منطقه زنجان، با تاکید بر اینکه مراسم اربعین به خودی خود کار فرهنگی است، اظهار کرد: نگاه اربعینی، تفکر اربعینی، فرهنگ اربعینی، زیارت اربعینی و علی‌الخصوص پیاده‌روی اربعینی که مورد توصیه صریح اهل‌بیت (ع) است، کار فرهنگی محسوب می‌شود .


این مسئول با اشاره به اینکه در بحث پیاده‌روی اربعین، سیره علما کاملا مشخص و محرز است، ادامه داد: در عصر کنونی پیاده‌روی اربعین یک مانور جهانی متاثر از نگاه روشن‌گری، بیدارگری، معرفت‌افزایی و بصیرت‌افزایی است .


وی افزود: برای اینکه از این پدیده فوق‌العاده استفاده حداکثری ببریم، ستادهایی راه‌اندازی می‌شود که مدیریت‌های ساختاری و برنامه‌ای در عرصه‌های متعدد را بر عهده می‌گیرند. یکی از کمیته‌ها نیز کمیته فرهنگی و آموزشی است که تبلیغات اسلامی متولی آن است .


صفی‌یاری با بیان اینکه کمیته مذکور برنامه‌ها و رایزنی‌های خود را از دو ماه پیش آغاز کرده است، تصریح کرد: در مرکز استان و شهرستان‌ها، ساختارهای فرهنگی و تبلیغاتی ستاد مورد رصد و برنامه‌ریزی‌های متعدد قرار گرفته است تا امسال اتفاقات بهتری را در مسیر و فضای موکب‌های اربعینی استان زنجان شاهد باشیم .


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: تا به امروز 18 موکب برای فضای اربعین تعبیه شده است و بنا بر این است که موکب‌هایی که زمینه دارند، چند منظوره مورد استفاده قرار بگیرند و علاوه بر ارائه خدمات تدارکاتی به زایران، خدمات فرهنگی و تبلیغاتی را نیز ارائه دهند .


وی همچنین با تاکید بر اینکه هر موکب از مبلغ، مبلغه، قاری قرآن و مداح معتبر بهره‌مند خواهد شد، یادآور شد: جدول برنامه مشخصی تنظیم شده است تا زایران بتوانند از فضای اربعین امسال بهره بیشتری ببرند. حداقل هر موکب دو مبلغ و یک مبلغه خواهد داشت .


صفی‌یاری تاکید کرد: اربعین استمرار انتقال پیام عاشورا و شهدای کربلا است و در پیام اربعین، راهبرد معرفت‌افزایی و بصیرت‌افزایی را در دستور کار قرار داده‌ایم و شبکه تبلیغی نیز با همین نگاه انجام وظیفه خواهند کرد. از همین رو، در دنیای کنونی و با وجود دشمنان معاند که علی‌الخصوص مراسم اربعین را بسیار مورد توجه قرار داده‌اند، فضای روشنگری را با تدبیر و تحلیل مناسب طراحی خواهیم کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: