• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تاکید کرد:

الزام واحدهای صنعتی استان به نصب کنتورهای هوشمند مصرف آب


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: واحدهای صنعتی استان زنجان به نصب کنتورهای هوشمند مصرف آب ملزم هستند.


ناصر فغفوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: همه واحدهای صنعتی استان که دارای چاه آب اختصاصی هستند ملزم به استفاده از کنتورهای هوشمند مصرف آب خواهند بود و صدور پروانه بهره‌برداری واحدهای تولیدی، منوط به اجرای این دستورالعمل خواهد بود.


این مسئول ادامه داد: در صورت عدم همراهی واحدهای صنعتی و استفاده از کنتور هوشمند آب، بنا به دستورالعمل سازمان آب حداکثر میزان مجاز برداشت آب از چاه در صورتحساب آب آن‌ها مدنظر قرار خواهد گرفت و انتظار می‌رود واحدهای صنعتی با استقبال از این دستورالعمل، زمینه بهره‌برداری مناسب از منابع کم آبی را ایجاد کند.


فغفوری در خصوص کاهش قیمت ارز در بازار، تصریح کرد: قیمت کالا در واحدهای تولیدی که با افزایش قیمت ارز روند صعودی داشت بایستی در حال حاضر این روند معکوس شده و کارخانجات قیمت تولید خود را به نسبت کاهش قیمت ارز پایین بیاورند.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، تصریح کرد: طی سه ماهه دوم سال‌جاری با 39 مورد گران‌فروشی در واحدهای صنفی و خدماتی استان زنجان برخورد شد و در این مدت بالغ بر 4 میلیارد ریال گران‌فروشی کشف و پرونده آنها به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.


این مسئول خاطرنشان کرد: بازرسی و نظارت بر بازار و واحدهای صنفی با جدیت در حال پیگیری است و دولت با محوریت سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکننده از تیرماه سال‌جاری، موضوع نظارت بر بازار را با جدیت پیگیری می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: