• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-2187-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس حوزه هنری استان زنجان:

جشنواره‌زدگی، آفت در جامعه ادبی محسوب می‌شود


رئیس حوزه هنری استان زنجان‌ اظهار کرد: جشنواره‌زدگی یک آفت در جامعه ادبی محسوب می‌شود .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امیر نعمتی در حاشیه نمایشگاه سراسری کتاب زنجان و سومین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان با حضور در غرفه ایسنا با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه هنری زنجان، اظهار کرد: حوزه هنری زنجان در خصوص نشر و چاپ آثار فعال است و این امر جزو اولویت‌های این نهاد انقلابی است و در همین راستا واحد فرهنگ و ادبیات پایداری فعالیت دارد و خاطرات ایثار گران را جمع‌آوری و ثبت و ضبط می‌کند .


وی ادامه داد: طی هفته گذشته دو کتاب با مضمون دفاع‌مقدس با نام‌های «من بلال آقا جان هستم» و «بوی باروت سوخته» رونمایی شد و دو اثر دیگر قطار محرمانه غرب و چشم‌هایش می‌خندید مجوز گرفته‌اند  و امید است که این خاطرات بتواند بخشی از وقایع جنگ را به نسل آینده منتقل کند .


رئیس حوزه هنری استان زنجان با اشاره به وضعیت بد کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: چند مجموعه داستان نیز در دست انتشار است که دو مجموعه داستان از اعضای فعال کلاس‌های داستان‌نویسی هستند .


وی افزود: متاسفانه جشنواره‌زدگی یک آفت در جامعه ادبی ما محسوب می‌شود و این امر موجب پایین آمدن سطح کیفیت آثار هنری می‌شود .


نعمتی خاطرنشان کرد: هنر برای عموم مردم است و در ارتباط با عموم و مخاطب عام شکل می‌گیرد و معنا پیدا می‌کند .


وی افزود: هنرمند باید هنرمند زمانه باشد و به موقع به جریان موجود در کشور پاسخ بدهد که متاسفانه هنرمندان ما از این امر دور هستند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: