• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-12914-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

طرح یک وعده غذای گرم کودکان روستایی اجرا می‌شود


مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: از 14 تا 20 مهرماه، طرح یک وعده غذای گرم کودکان روستایی اجرا می‌شود.


محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به این‌که امسال هفته کودک با شعار «آینده را باید ساخت» گرامی داشته می‌شود، اظهار کرد: هم‌زمان با این هفته، طرح تامین یک وعده غذای گرم در راستای اجرای طرح بهبود تغذیه و کاهش فقرغذایی کودکان 3 تا 6 سال خانواده‌های نیازمند در 66 روستامهد تحت نظارت بهزیستی استان زنجان اجرا می‌شود.


این مسئول با اشاره به اجرای این طرح به صورت 5 روز در هفته، ادامه داد: علاوه بر این، خوشبختانه با توجه به اهمیت کتابخوانی و مطالعه از دوران کودکی، باشگاه کتابخوانی از همین هفته آغاز به کار می‌کند و مقرر است که کودکان به صورت رایگان عضو همه کتابخانه‌های استان شوند تا در سنین مدرسه به راحتی کتاب دریافت کنند.


وی خاطرنشان کرد: برگزاری ایستگاه‌های نقاشی با موضوع آرزوی من، نشست تخصصی در زمینه کودکان با صاحب‌نظران این حوزه و حضور کودکان کار و کودکان معلول در فعالیت‌های هفته ملی کودک، از دیگر برنامه‌های این هفته به شمار می‌رود. همچنین محدویت‌های جسمی و روند روبه رشد عقلی کودکان معلول ایجاب می‌کند که حمایت‌های ویژه‌ای برای این گروه در نظر گرفته شود تا آن‌ها نیز چون کودکان سالم از امکانات و شرایط مساوی و برابر بهره‌مند شوند .


مدیرکل بهزیستی استان زنجان، یادآور شد: آگاهی و فرهنگ جامعه باید نسبت به رشد و تکامل جسمی، روحی، ذهنی و اجتماعی کودکان افزایش یابد و در این راستا نقش مهدهای کودک، مربیان، مدیران و والدین بسیار برجسته و حائز اهمیت است . در حال حاضر نیز 165 مهد کودک شهری و روستایی در سطح استان زنجان فعالیت می‌کنند که 32 مهد دارای رتبه‌بندی چهار تا یک ستاره است و نزدیک به 6000 کودک زنجانی از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: