• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-13414-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

آرامش یا آسایش؛ کدام مهم‌تر است؟


کارشناس امور دینی گفت: آرامش همواره یکی از اصیل‌ترین نیازهای بشر به‌شمار می‌آید که  نقش بسیار مهمی در سعادت و سلامت روحی شخص و جامعه دارد.


حجت‌ الاسلام علی ناصر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: آرامش همواره یکی از اصیل‌ترین نیازهای بشر به‌شمار می‌آید که نقش بسیار مهمی در سعادت و سلامت روحی شخص و جامعه دارد.


وی افزود: احساس آرامش از مهم‌ترین ویژگی‌های انسان سالم به شمار می‌رود، زیرا در سایه آرامش انسان می‌تواند به رشد و کمال برسد، قرآن‌کریم به عنوان کتاب هدایت بشر، بهترین منبع جهت رسیدن به آرامش حقیقی محسوب می‌شود.


ناصر تصریح کرد: در شناخت مفهوم حقیقی آرامش باید علاوه بر معنای لغوی به تفاوت مصداقی آن با آسایش نیز توجه داشت. طبق آموزه‌های دینی آرامش حاصل توجه به دو جنبه نیازهای مادی و معنوی بشر است.


این کارشناس در ادامه یادآور شد: در قرآن تعابیر متفاوتی حاوی معنای آرامش هستند که می‌توان به اطمینان، ثبات، ربط قلب، سکن، سکینه اشاره کرد که با بررسی این عبارات می‌توان دریافت که تنها منشاء و مبداء نازل کننده آرامش به قلب آدمی، خداوند متعال است.


وی افزود: آرامش تنها در سایه ارتباط با خداوند حاصل می‌شود که از منظر قرآن عوامل متفاوتی در ایجاد و ثبات آرامش مؤثر هستند که می‌توان به ایمان، ذکر، تصحیح بینش انسان نسبت به دنیا، توکل، شکرگذاری، تقوا و انجام مناسک عبادی اشاره کرد.


ناصر خاطرنشان کرد: امروز  برخی از انسان‌ها آرامش را در مادیات می‌یابند، اما این درحالی است که آرامش تنها با نزدیکی به خداوند متعال به دست می‌آید، آسایش با مادیات محقق می‌شود اما آرامش با توسل به معبود الهی خواهد بود که باید به این دو موضوع   توجه لازم را داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: