• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4084-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

برای اولین‌بار محقق می‌شود؛

تولید ماهی خاویار در شهرستان ماه‌نشان


فرماندار ماه‌نشان از تولید ماهی خاویار در مدار بسته برای نخستین‌بار در این شهرستان خبر داد و گفت: این پروژه در مرحله آزمایشگاهی و با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مجتبی نوری در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ضمن اشاره به مشکلات آبزی‌پروران در شهرستان ماه‌نشان، اظهار کرد: در صورت عملیاتی شدن مصوبات دو سال گذشته تا حدودی مشکلات آبزی‌پروران در شهرستان ماه‌نشان مرتفع خواهد شد .


وی افزود: طی سال‌های اخیر به دستور استاندار زنجان از تعداد افزایش واحدهای تولیدی غیرمجاز آبزی‌پروران در شهرستان ماه‌نشان جلوگیری شده است اما این موضوع موجب سردرگمی افرادی که دارای مجوز پروانه بهره‌برداری هستند نیز شده است .


نوری تصریح کرد: امسال با کمک جهادکشاورزی استان زنجان، برای نخستین‌بار تولید ماهی خاویار در مدار بسته در شهرستان ماه‌نشان خواهیم داشت که این برنامه در مرحله آزمایشگاهی است که در نوع خود در کشور بی‌نظیر بوده و با پیشرفت ۸۰ درصدی همراه است .


فرماندار شهرستان ماه‌نشان یادآور شد: در طی دو سال گذشته در شهرستان ماه‌نشان پنج تشکل آبزی‌پروری شکل یافته است که خوشبختانه در مراحل خوبی از انجام کار قرار دارد .


در ادامه این جلسه، معاون سازمان جهادکشاورزی استان زنجان اظهار کرد: شهرستان ماه‌نشان قطب آبزی‌پروری استان محسوب می‌شود که قریب به ۷۰ درصد از تولید آبزیان در این شهرستان انجام‌ می‌گیرد و قسمت بالایی از درآمد مردم شهرستان ماه‌نشان نیز از محل آبزی‌پروری است .


مهدی قهرمانی افزود: در حال حاضر در شهرستان ماه‌نشان ۶۱۴ واحد فعال آبزی‌پروری وجود دارد که ۲۱۴ واحد داری پروانه بهره‌برداری و ۹۲ واحد دارای پروانه تاسیس هستند. همچنین ۱۶۱ واحد بدون مجوز بوده که از این رقم ۱۳۱ واحد در مناطق چهارگانه حفاظت شده محیط زیست قرار دارند .


وی تصریح کرد: از تعداد واحدهای غیرمجاز ۷۱ واحد پرونده تشکیل شده ولی هیچ اقدامی از جمله موافقت صورت نگرفته است .


قهرمانی یادآور شد: طبق مصوبه طی دو سال گذشته، افرادی که دارای پروانه تاسیس بودند پروانه بهره‌برداری برای این متقاضیان در حال اجرا است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: