• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-13514-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

موسسه مصباح؛ پایگاه تولید گوسفند نژاد افشاری چند قلوزا در ایران


مدیرعامل موسسه مصباح حسینیه اعظم زنجان، از تولد بره چهار قلو گوسفند نژاد افشاری در دامداری این موسسه خبر داد و گفت: موسسه مصباح حسینیه اعظم زنجان یکی از پایگاه‌های مهم تولید گوسفند نژاد افشاری چند قلوزا در کشور به‌شمار می‌آید .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمد آسیابی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال در دامداری موسسه مصباح حسینیه اعظم زنجان شاهد تولد بره چهارقلو گوسفند نژاد افشاری بودیم .


وی افزود: تولد بره چهار قلوزای نژاد افشار سابق نیز در این دامداری انجام گرفته بود؛ موسسه مصباح با همکاری دانشگاه زنجان، جهادکشاورزی و دامپزشکی استان موفق به اصلاح گوسفندان نژاد افشار و انتقال ژن چند قلوزایی به این نژاد شده‌ است .


مدیرعامل موسسه مصباح حسینیه اعظم زنجان یادآور شد: با رسیدن به این علم در این استان، ایران جزو شش کشور دارای علم چند قلوزایی در گوسفندان افشاری قرار گرفته است .


آسیابی در ادامه به اصلی‌ترین ویژگی‌های دام افشاری اشاره کرد و افزود: افزایش رشد، کاهش دنبه، چند قلوزایی، افزایش پشم، سوخت و ساز بهتر از جمله ویژگی‌های مهم گوسفند افشاری محسوب می‌شود که دامدارانی از استان‌های تهران، کردستان، آذربایجان‌غربی، سمنان، کرمانشاه، همدان، لرستان، خراسان‌شمالی و جنوبی، خراسان‌رضوی، قزوین، مرکزی، البرز و سایر نقاط کشور از جمله متقاضیان تولیدات این واحد دامی هستند .


وی خاطرنشان کرد: اهداف موسسه مصباح حرکت به سمت تولید داخلی و رونق اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال برای جوانان و تولید محصول استاندارد و قابل عرضه به بازار تقاضا به‌شمار می‌آید .


این مسئول یادآور شد: دامداری موسسه مصباح حسینیه اعظم زنجان یکی از پایگاه‌های مهم تولید گوسفند نژاد افشاری است که با انتقال ژن چند قلوزایی، تولید گوسفندان ژن‌دار خود را به متقاضیان در سراسر کشور عرضه کرده و توانسته در تولید و افزایش بهره‌وری در تولید دام سبک ایفای نقش کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: