• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-6091-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره بهزیستی شهرستان طارم عنوان کرد:

مداخله در بحران سالمندآزاری از برنامه‌های اصلی بهزیستی


رئیس اداره بهزیستی شهرستان طارم گفت: مداخله در بحران سالمندآزاری یکی از برنامه‌های اصلی بهزیستی است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمود عزیزی در مراسم گرامی‌داشت هفته سالمند در طارم، عمده خدمات رایگان برای سالمندان در بهزیستی طارم را خدمات توان‌بخشی، روان‌پزشکی، مشاوره و تهیه لوازم توان‌بخشی عنوان کرد .


وی با بیان اینکه افزایش مستمری‌های معلولان بهزیستی در دولت تدبیر و امید را بی‌سابقه توصیف کرد و افزود: در حال حاضر 700 نفر معلول و 470 نفر مستمری‌ بگیر تحت حمایت بهزیستی طارم هستند .


عزیزی، فعالیت اورژانس اجتماعی شهرستان طارم را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: راه‌اندازی اورژانس اجتماعی موجب شده تا زمینه ارائه مشاوره‌های تخصصی و آگاهی‌بخشی در میان گروه‌های آسیب‌پذیر به خوبی فراهم شود .


وی با اشاره به فعال بودن خط 123 برای اورژانس اجتماعی، ادامه داد: هر شهروند اگر احساس مسئولیت اجتماعی کند می‌تواند یک گزارشگر خوب در زمینه مسائل اجتماعی بوده و اگر در جامعه به‌خصوص در بین سالمندان آسیبی دید بلافاصله آن را اطلاع دهد تا اورژانس اجتماعی مداخله کند .


رئیس بهزیستی شهرستان طارم، مداخله در بحران سالمندآزاری را یکی از برنامه‌هایی اصلی بهزیستی برشمرد و افزود: سالمندان در جوامع سنتی از قدرت و منزلت زیادی برخوردار بودند، اما شهری و صنعتی شدن جوامع معاصر و تغییر نوع خانواده، پایگاه اجتماعی سالمندان را دگرگون و آن‌ها را دچار مشکلات فراوانی کرده ‌است .


وی تصریح کرد: افزایش امید به زندگی موجب رشد فزاینده جمعیت سالمند شده که این امر بر موقعیت و منزلت سالمندان و سو رفتار با آن‌ها بی‌تأثیر نبوده است که در صورت نیاز این اداره در بحران سالمندآزاری با عناوین مختلف ورود خواهد کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: