• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4284-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

تا پایان سال آینده محقق می‌شود؛

رفع تداخل 337 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان


مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، از رفع تداخل 337 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان تا پایان سال آینده خبر داد .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جمال انصاری در جمع خبرنگاران، رفع تداخلات اراضی را از جمله طرح‌های مهم در حال اجرا توسط این مدیریت عنوان و اظهار کرد: مطابق با ماده 54 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، وزارت جهادکشاورزی مکلف است با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به رفع تداخلات ناشی از اجرای قوانین و مقررات موازی در اراضی ملی، دولتی و مستثنیات اشخاص اقدام کند .


این مسئول ادامه داد: همچنین وزارت جهادکشاورزی باید مراتب را به همراه نقشه دارای مختصات جغرافیایی که در آن میزان اراضی مالکان و اراضی ملی و دولتی تعیین شده است، از طریق دبیر کمیسیون به دستگاه های عضو کمیسیون اعلام کند تا حسب مورد نسبت به اصلاح سوابق، نقشه‌ها و اسناد اقدام شود .


وی افزود: هم‌اکنون پروژه رفع تداخلات در سطح 337 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان در حال اجرا است که 38 درصد اراضی را شامل می‌شود و در صورت همکاری ادارات عضو کمیسیون تا پایان سال 98 نهایی می‌شود. این در حالی است که تاکنون 73 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان رفع تداخل شده است .


انصاری خاطرنشان کرد: تعیین حقوق متقابل دولت و مردم، تثبیت مالکیت اشخاص بر مستثنیات، تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی، کاهش پرونده‌های قضایی حوزه زمین، صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی، کاهش دغدغه کشاورزان و بهبود تولید کشاورزی از جمله دستاوردهای مورد انتظار اجرای پروژه رفع تداخلات اراضی به شمار می‌رود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: