• جمعه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-14114-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد:

لزوم استفاده از محتوای چندرسانه‌ای در آموزش به جای سخنرانی


معاون پرروشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: بهتر است در امر آموزش به جای سخنرانی از تولیدات محتوای چندرسانه‌ای استفاده کرد.

 

محمود عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به نزدیک بودن هفته سلامت روان، اظهار کرد: با توجه به آمار بالای آسیب‌های اجتماعی، استفاده از خرد جمعی در جهت اجرای برنامه‌های پیشگیرانه از طریق آموزش به اولیا و دانش‌آموزان ضروری است .

 

وی با اشاره به آمار دانش‌آموزان ارجاعی از مناطق به استان خواستار ارائه پکیج متناسب با مشکلات هر منطقه شد و افزود: بهتر است که ابتدا از مدارس و مناطق نیازسنجی و سپس با توجه به فراوانی مشکلات در هر منطقه برنامه‌های آموزشی ویژه پیش‌بینی شود.

 

این مسئول ادامه داد: علاوه‌بر آموزش و پرورش باید دستگاه‌هایی از قبیل علوم‌پزشکی، بهزیستی و خانه نظام مشاوره استان برای مقابله با آسیب‌های فضای مجازی، فرهنگی و اجتماعی در ارتباط با دانش‌آموزان به‌ویژه در تولید محتوای چندرسانه‌ای به جای سخنرانی صرف در مدارس، با آموزش و پرورش همکاری کنند.

 

عباسی تصریح کرد:  «روان» انسان از جمله مواهب طبیعی و روان سالم، سرمایه بزرگ وجود آدمی است. انسان امروز شدیدا درگیر مسایل و مشکلات و درگیری‌های متعدد روحی و روانی است. انسان به اندازه‌ای تحت تاثیر و گاهی هدایت دست‌ساخته‌های مختلف خود شده است.

 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، خاطرنشان کرد: حفظ روان و در کل «بهداشت روان» از جمله ضروریات مهم زندگی مدرن امروزی است؛ چرا که بهداشت روان به نجات انسان از زندگی ماشینی می‌انجامد و روان سالم او را در بحبوحه تنگ و تاریک و باریک تکنیک‌ها و آلات و ادوات لازم و غیرلازم زندگی مصون می‌دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: