• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4584-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خبر داد:

اجرای طرح کاداستر در 270 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان


مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، از اجرای طرح کاداستر در 270 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان خبر داد .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جمال انصاری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در حال حاضر طرح کاداستر در سطح 270 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان، معادل 34 درصد از اراضی در حال اجرا است و در صورت همکاری کشاورزان این سطح تا پایان سال آتی عملیاتی می‌شود .


این مسئول، اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های جاری کاداستر اراضی کشاورزی در استان زنجان را 124 میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون مبلغ 52 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به این پروژه‌ها تزریق شده و برای اتمام پروژه‌ها، بالغ بر 72 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است .


وی افزود: در راستای اجرای طرح کاداستر، عکس‌برداری هوایی 800 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان توسط سازمان نقشه‌برداری طی سال‌های 97 - 96 انجام گرفته و قرارداد تهیه ارتوفتو از این تصاویر نیز منعقد شده است .


انصاری خاطرنشان کرد: تثبیت مالکیت اراضی کشاورزی، برنامه‌ریزی برای مدیریت یکپارچه اراضی، مدیریت بهینه اراضی کشاورزی و اراضی ملی، ساماندهی و تعیین تکلیف اراضی تصرفی سنواتی و اختلافی، صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی، شناسنامه‌دار کردن اراضی کشاورزی و فراهم شدن بستر پایش و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی از جمله اهداف اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی است .


مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان همچنین تصریح کرد: بسترسازی برای تعیین الگوی کشت، بهره‌برداری بهینه و افزایش تولید محصولات کشاورزی، برنامه‌ریزی به منظور یک‌پارچه‌سازی اراضی و افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی، بسترسازی برای تحقق اهداف دولت الکترونیک در بخش کشاورزی، امکان صدور کارت هوشمند برای بهره‌برداران اراضی کشاورزی و بسترسازی ارتقای حفاظت از محیط زیست از دیگر اهداف اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: