• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-15514-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

مدیرکل استاندارد استان زنجان عنوان‌ کرد:

تشکیل حلقه‌های کیفیت در واحدهای صنعتی و خدماتی


مدیرکل استاندارد استان زنجان از تشکیل حلقه‌های کیفیت در واحدهای خدماتی و تولیدی استان خبر داد و گفت: این کار با هدف افزایش کارآیی و پیگیری مسائل واحدهای تولیدی انجام شده است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، داوود کارگرزاده در نشست خبری اظهار کرد: همایش روز جهانی استاندارد برای تجلیل از واحدهای نمونه کیفی، مدیران کنترل کیفیت، آموزشگاه‌ها و آزمایشگاه‌های همکار که در راستای توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد عملکرد خوبی داشتند، ۲۱ مهرماه در محل اتاق بازرگانی استان زنجان برگزار می‌شود .


وی با اشاره به اینکه یکی از واحدهای نمونه کیفی در سطح ملی انتخاب شدند، تصریح کرد: ۴ واحد تولیدی نمونه استانی، ۳ واحد نمونه کنترل کیفیت، ۲ آموزشگاه همکار و یک آزمایشگاه همکار منتخب استانی در این همایش مورد تجلیل قرار می‌گیرند .


مدیرکل استاندارد استان زنجان، عواملی از جمله استمرار حفظ پروانه کاربرد علامت استاندارد، تدوین استاندارد، خوداظهاری، مشارکت در تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی و دارا بودن پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی را از جمله معیارهای انتخاب واحدهای نمونه کیفی برشمرد .


وی، فعالیت‌های تحقیقاتی مستمر، مستندسازی و تدوین استانداردهای کارخانه‌ای و ملی، میزان بهبود کیفیت نسبت به سال قبل بر اساس آزمون نمونه اخذ شده، ارائه مقالات در زمینه‌های کیفیت، استمرار در ارسال گزارش و عضویت و فعالیت در جامعه کنترل کیفیت و مواردی از این دست را از جمله معیارها برای انتخاب مدیران کنترل کیفیت نمونه عنوان کرد .


کارگرزاده به تغییرات سریع انقلاب صنعتی چهارم اشاره کرد و گفت: این تغییرات سریع فناوری ما را با چالش‌هایی مواجه خواهد کرد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان از تغییرات بنیادی در فضای کسب و کار، ارتباط نزدیک ربات و انسان، افزایش درک بشر و کاهش نقش انسان در تولیدات صنعتی یاد کرد .


مدیرکل استاندارد استان زنجان، استانداردها را مخازن تجربیات جهان خواند و گفت: نظام تولید در موج چهارم صنعتی دگرگون می‌شود و در امنیت سایبری کارها به پیش می‌رود .


وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای مهم جدیدی که امسال انجام شده، تشکیل حلقه‌های کیفیت در واحدهای صنعتی و خدماتی است که این کار برای نخستین‌بار در کشور با حضور ۷۵ حلقه در استان زنجان انجام شده که زیر نظر انجمن مدیران کنترل کیفیت و مسئولان فنی و کارشناسان این اداره فعالیت می‌کنند .


این مسئول یادآور شد: این حلقه‌ها با استفاده از روش‌های تکنیکی در حوزه مهندسی کیفیت و با رویکرد خلاقانه به حل مسائل می‌پردازند که به افزایش کارآیی و بازده و کاهش هزینه‌ها و ضایعات کمک می‌کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: