• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-15614-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مسئول ستاد اقامه نماز استان زنجان:

برنامه‌های فرهنگی قوی، میزان مخاطبان را افزایش می‌دهد


مسئول ستاد اقامه نماز استان زنجان گفت: هر اندازه برنامه‌های فرهنگی قوی و جدی از سوی مساجد اجرا شود مخاطبان بسیاری جذب مسجد خواهند شد ولی متاسفانه درب برخی مساجد فقط برای اقامه نماز گشوده می‌شود که مناسب نیست .


سعید ناصری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اذان یکی از مهم‌ترین ابزارها در معرفی دین مبین اسلام به‌شمار می‌آید و باید از این ظرفیت برای ترویج برپایی نماز استفاده کرد.


وی افزود: موضوع برپایی اذان در ستاد اقامه نماز همواره یکی از برنامه‌های مهم فرهنگی به‌شمار می‌آید و در این رابطه در سطح ادارات، دستگاه‌های مختلف، مدارس، دانشگاه‌ها و سطح عموم جامعه شاهد برپایی آن هستیم و همه ساله افراد منتخب در حوزه اذان حلقومی معرفی می‌شوند .


ناصری تصریح کرد: همواره تلاش شده تا در برگزاری اقامه نماز جماعت از اذان حلقومی توسط افراد خوش صدا و با لحنی زیبا استفاده شود که این تاثیر به‌سزایی در جذب افراد به مساجد دارد .


مسئول ستاد اقامه نماز استان زنجان یادآورشد: در حال حاضر ۱۸ درصد اقامه نماز صبح، ۶۰ درصد اقامه نماز ظهر عصر و ۷۰ درصد اقامه نماز وقت مغرب و عشا در مساجد مناطق شهری استان زنجان برپا می‌شود که متاسفانه سهم اقامه نماز جماعت در وقت صبح پایین است که با توجه به برنامه‌ریزی مختلف در این بخش، امیدواریم شاهد رشد اقامه نماز جماعات در سطح مساجد استان باشیم .


وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه هر مسجدی که دارای برنامه‌های قوی فرهنگی باشد شاهد جذب بالای مخاطبان در این اماکن هستیم، افزود: در حال حاضر در شهرستان زنجان ۱۶ مسجد فعال در عرصه برگزاری برنامه‌های فرهنگی وجود دارد که نقش مهمی را تربیت مسجدی محوری ایفا کرده‌اند .


ناصری خاطرنشان کرد: در جذب افراد به اقامه نماز جماعت در مساجد نخست باید موانع پیش‌رو برداشته شود که در این امر ستاد اقامه نماز جماعت با شناسایی و رفع این موانع تاحدودی به این هدف رسیده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: