• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-2787-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان:

فرهنگ دفاع‌مقدس یک موضوع ملی است


مسئول حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: فرهنگ دفاع مقدس یک موضوع ملی است و باید این فرهنگ به دور از غرض‌ورزی به مردم منتقل شود .


سیدشمس‌الدین موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در مقطع کنونی فرهنگ کتابخوانی در کشور با کسادی مواجه شده است و این در حالی است که استان زنجان طبق اعلام فرهنگ ارشاد رتبه دوم مطالعه در کشور را برخوردار است .


وی افزود: رونق نداشتن بازار کتاب‌خوانی دامن‌گیر حوزه دفاع‌مقدس نیز شده است که پشت پرده آن عوامل مختلفی هستند که جای نقد و بررسی دارد .


مسئول حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در ادامه افزود: در ارائه فرهنگ دفاع‌مقدس باید در وهله نخست خودجوش بود که آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها به عنوان مراکز آموزشی نقش مهمی را می‌توانند در این بخش  ایفا کنند .


وی تصریح کرد: نهادهایی که در حوزه دفاع‌مقدس فعالیت می‌کنند باید نظارت لازم بر روی آثار تولیدی با موضوع دفاع‌مقدس را در بخش‌هایی چون چاپ کتاب، ساخت فیلم و غیره جهت جلوگیری از انحراف داشته باشند .


موسوی خاطرنشان کرد: جنگ تحمیلی یکی از رویداهای مهم در تاریخ معاصر به‌شمار می‌آید که باید این رویداد بزرگ را در ابعاد مختلف مورد توجه قرار دهیم و به این فرهنگ با نگاه ملی و به دور از غرض‌ورزی نگریسته شود تا با صداقت تمام به دست آیندگان برسد .


این مسئول یادآور شد: وقتی پیکر شهدای غواصان دوران دفاع‌مقدس به کشور آورده شد، ملت ایران با هر زبان و آیین و تفکر برای استقبال از این شهدا به خیابان‌ها آمدند و این نشان از آن داشت که موضوع دفاع‌مقدس یک موضوع ملی است و اختصاص به ملت ایران دارد که باید بدان توجه ویژه‌ای داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: