• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران تاکید کرد:

لزوم توجه به ارزهای دیجیتال


مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: در حال حاضر باید به ارزهای دیجیتال توجه شود.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی صالح‌آبادی با حضور در اتاق‌بازرگانی زنجان و در جمع صاحبان صنایع و صادرکنندگان، اظهار کرد: اهمیت صادرات به‌گونه‌ای است که باید بانک از آن حمایت کند .


وی با بیان اینکه در استان زنجان، ظرفیت مناسبی برای صادرات وجود دارد، افزود: در حوزه صادرات غیرنفتی به خصوص صادرات در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی ظرفیت‌های خوبی وجود دارد .


این مسئول ادامه داد: بانک توسعه صادرات نقش حمایت از صادرات و صادرکننده را دارد و بانکی سپرده‌پذیر نیست و با وجود ۱۴۰ شعبه این بانک در سراسر کشور، نرخ سود سپرده‌ها به‌گونه‌ای نیست که کسی تمایل به سپرده داشته باشد و این بانک اتکای چندانی به سپرده‌های مردمی ندارد و  عمده منابع بانک از طریق سرمایه خود بانک، صندوق توسعه ملی و خطوط اعتباری بانک مرکزی تامین می‌شود .


صالح‌آبادی تصریح کرد: تسهیلات در بانک توسعه صادرات با نرخ ۱۱ درصد در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود و در حال حاضر  بر اساس ابلاغ بانک مرکزی سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها پذیرفته می‌شود و بازپرداخت آن نیز به صورت اسکناس از سوی بانک مرکزی تضمین شده است .


مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران، یادآور شد:  باید برخی ساز و کارهای جدید برای مقابله با شرایط تحریم ایجاد شود و در شرایط جدید که تحریم‌های اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل را نداریم و کانال‌های پرداختی در کشورهای مختلف ایجاد می‌شود که می‌توانیم از آن در تبادلات ارزی استفاده کنیم .


وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر  توجه به ارزهای دیجیتال بسیار اهمیت دارد و کار روی این موضوع از طریق مراجع ذی‌صلاح و قانونی در حال انجام است که در صورت به سرانجام رسیدن، می‌تواند کمک‌هایی را برای مقابله با تحریم‌ها در کشور به دنبال داشته باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: