• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان عنوان کرد:

42 کشور مقصد کالاهای صادراتی زنجان


معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در پنج ماهه ابتدایی امسال 42 کشور مقصد کالاهای صادراتی از استان زنجان هستند .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امیرعلی مسیبی در جلسه دیدار مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران با صادرکنندگان استان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر 90 واحد تولیدی در حوزه صادرات استان فعال هستند و هدف‌گذاری صادرات برای سال‌جاری ۵۰۰ میلیون دلار است که در پنج ماهه ابتدایی امسال ۳۲۹ میلیون دلار است که ۱۵۸ درصد تحقق داشته است و متوسط قیمت صادراتی استان ۱۲۱۲ دلار برای هر تن است.


این مسئول ادامه داد: به لحاظ ارزشی سهم صنعت از سبد صادراتی ۹۱ درصد، معدن  ۵.۳ درصد، کشاورزی ۲.۱۶ درصد، فرش ۱.۸ درصد و خدمات ۳۰۰۰ دلار و عملکرد صادرات استان ۳۲۹ میلیون و ۷۰۱ هزار و ۸۲۶ دلار است .


وی افزود: صادرات از مبدا تولید استان در پنج ماهه امسال ۳۲۷ میلیون و ۶۳۰ هزار دلار است و وزن این میزان کالای صادر شده به ۲۷۲ هزار و ۱۰۱ تن می‌رسد که این میزان کالای صادر شده از مبداء تولید زنجان از نظر ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۴ درصد و از نظر وزنی ۲۳۱ درصد رشد یافته است .


مسیبی تصریح کرد: طی پنج ماهه سال گذشته میزان صادرات این استان به  ۱۶۰ میلیون و ۴۷۱ هزار دلار به وزن ۸۲ هزار و ۲۷۸ تن می‌رسید که شمش روی، کاغذ کرافت، تیشو، شمش مس، شمش آلومینیوم، پلیمرهای پروپلین، شمش سرب، محصولات فولادی و ترانسفورماتور و قطعات جزو کالاهای صادراتی هستند .


معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، خاطرنشان کرد: در پنج ماهه گذشته 40 کالا به 42 کشور صادر شده و نیز بیش از 30 نوع کالا از بیش از 30 کشور به زنجان کالا وارد می‌شود علاوه‌بر آن 10 بانک نیز در این مدت در حوزه تجارت فعالیت کرده‌اند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: