• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-16014-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

مدیر فرودگاه زنجان:

ظرفیت فرودگاه زنجان برای صادرات مغفول مانده است


مدیر فرودگاه زنجان گفت: ظرفیت حمل و نقل هوایی می‌تواند تسهیل‌کننده صادرات باشد اما متاسفانه تولیدکنندگان کالاهای گران‌بها از این بستر در استان زنجان استفاده نمی‌کنند.


محمد قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر پروازهای مسافری از فرودگاه زنجان نداریم اما پروازهای آموزشی در این فرودگاه انجام می‌شود و در حال رایزنی برای برقراری مجدد تعدادی از پروازها هستیم.


وی به مذاکره با معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هوایی در خصوص برقراری پرواز‌های مسافری در فرودگاه زنجان اشاره کرد و گفت: تلاش داریم پرواز زنجان – مشهد را مجدد 2 یا 3 بار در هفته راه‌اندازی کنیم.


مدیر فرودگاه زنجان به اهمیت پرواز زنجان – تهران برای توسعه روابط اقتصادی و سایر موارد اشاره کرد و گفت: در این مورد هم رایزنی‌هایی انجام شده که تحت بررسی قرار می‌گیرد و اگر قابلیت اجرا داشته باشد، این مورد هم در لیست پروازهای فرودگاه زنجان گنجانده می‌شود.


این مسئول خاطرنشان کرد: برای اعزام زائران به عتبات از طریق خطوط هوایی زنجان برای مراسم اربیعن نیز اقدامی انجام نگرفته و امسال این کار انجام نمی‌شود.


قاسمی یکی از مشکلات نبود رونق در پروازهای فرودگاه زنجان را عدم حمایت بخش خصوصی و دولتی از حوزه گردشگری عنوان کرد و گفت: باید رایزنی‌ها در این خصوص مورد توجه قرار گیرد.


وی در مورد جابجایی بار نیز تصریح کرد: برای انتقال بار از طریق خطوط هوایی محموله‌های خاصی قابل پشتیانی است چرا که انتقال بار در داخل کشور مقرون به‌صرفه نیست اما بارهای صادراتی می‌تواند با استفاده از هواپیما جابه‌جا شود.


مدیر فرودگاه زنجان یادآور شد: استفاده از ظرفیت حمل و نقل هوایی می‌تواند تسهیل‌کننده صادرات باشد اما متاسفانه تولیدکنندگان کالاهای گران‌بها از این بستر در استان زنجان استفاده نمی‌کنند و حتی از فرودگاه‌های دیگر کشور برای انتقال بار خود بهره می‌برند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: