• جمعه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-5484-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان:

خرید گندم از مرز 455 هزار تن گذشت


مدیرعامل شرکت غله استان زنجان گفت: تا کنون بیش از 455 هزار تن گندم از گندم‌کاران زنجانی خریداری شده است.

 

محمد ایزدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به این‌که خرید گندم در استان زنجان از ابتدای تیرماه به قیمت 1300 تومان آغاز شده است، اظهار کرد: تا به امروز 51 هزار و 790 محموله گندم خریداری شده است و ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده تاکنون، 603 میلیارد تومان برآورد شده است.

 

این مسئول با بیان این‌که نیمی از مطالبات گندم‌کاران پرداخت شده است، ادامه داد: 425 میلیارد تومان از مطالبات گندم‌ کاران پرداخت شده است .

 

وی با بیان این‌که تا 7 مرداد امسال، 100 درصد از مطالبات گندم‌کاران استان پرداخت شده است، تصریح کرد: سال 89 استان زنجان با خرید 372 هزار تن گندم از کشاورزان توانست رکورد کشوری را از آن خود کند، اما این میزان طی امسال به بیش از 455 هزار تن رسید و این جای خوشحالی دارد .

 

ایزدی با اشاره به این‌که هر سال 50 درصد گندم استان زنجان، در مزارع خدابنده تولید می‌شود، افزود: پارسال در مجموع 195 هزار تن گندم از کشاورزان استان زنجان خریداری شد و با در نظر گرفتن میزان رشد در خرید گندم نسبت به پارسال، زنجان بعد از استان کردستان رتبه دوم کشوری را کسب کرده است .

 

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان استان زنجان با بیان این‌که خوشبختانه در میزان خرید گندم بین 10 استان نخست کشور هستیم، افزود: استان زنجان در میزان خرید گندم، رتبه نهم کشوری را دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: