• جمعه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-3087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:

نمایش سهروردی به زودی به روی صحنه می‌رود


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار کرد: نمایش سهروردی به زودی در زنجان و با هنرمندان زنجانی به روی صحنه خواهد رفت و به دنبال جذب اعتبارات برای برگزاری این تئاتر هستیم.


فاطمه کرباسی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه در جهت حمایت از کالای ایرانی تصمیم بر این است تا از آثار هنری که با موضوعات حماسی و بومی ایران سنخیت دارد حمایت کنیم، گفت: در همین راستا به جهت اینکه استان زنجان، زادگاه شیخ شهاب‌الدین سهرودی است تصمیم بر این شد تا با همکاری شکرخدا گودرزی بازیگر نقش امام خمینی در سریال معمای شاه نمایشنامه‌ای را در مورد شخصیت شیخ شهاب‌الدین سهرودی به جهت آشنایی جوانان زنجان با این شخصیت برجسته زنجانی به روی صحنه ببریم.


وی ادامه داد: این نمایش بنا است با کمک هنرمندان زنجانی به روی صحنه برود و مقدمات اولیه آن فراهم آمده است و با توجه به اینکه این اثر کاملا موضوعی بومی دارد و جزو آثار هنری ایرانی محسوب می‌شود، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاری روی این اثر خالی از لطف نباشد.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که اعتبارات این نمایش را تامین کنیم، تصریح کرد: به نظر می‌رسد با به روی صحنه رفتن این نمایش می‌توان بخشی از وظیفه خود را نسبت به این شخصیت برجسته زنجانی ادا کنیم.


وی افزود: پیش از این، شکرخدا گودرزی تئاتر سهرودی را در تالار وحدت تهران به روی صحنه برده است و این بار در استان زنجان و با کمک هنرمندان تئاتر این استان این کار را اجرایی خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: