• شنبه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-5884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

همزمان با سراسر کشور انجام می‌شود:

آغاز طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در استان


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در استان زنجان همزمان با سراسر کشور آغاز می‌شود .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سجاد صنعتی‌منفرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در استان زنجان از امروز تا ۲۱ آبان‌ماه همزمان با سراسر کشور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با همکاری سازمان آمار ایران  آغاز شد .


این مسئول با بیان اینکه این طرح در 211 روستای این استان و 4336 واحد مسکونی روستایی اجرا می‌شود، ادامه داد: اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی گامی مهم در جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و سازماندهی مساکن روستایی، ساماندهی و ایجاد امکانات رفاهی و اجرای سایر طرح‌های عمرانی بوده  و در نهایت بهبود وضعیت مسکن روستائیان را به همراه خواهد داشت .


وی با اشاره به اینکه، ارائه تسهیلات با هدف نوسازی و بهسازی مساکن روستایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: در این طرح  با جمع‌آوری آمار و اطلاعات در نظر داریم تا از وضعیت روستا و خصوصیات کمی و کیفی مساکن روستایی آگاه شویم .


صنعتی‌منفرد، هدف از اجرای این طرح را جمع‌آوری اطلاعات دقیق در زمینه امکانات عمومی، امکانات عمرانی، ویژگی‌های سکونتی و بهداشتی، برنامه‌ریزی جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشت روستانشینان، برنامه ریزی دقیق دستگاه‌‌های اجرایی جهت توسعه و عمران مناطق روستایی و ... دانست .


وی از هم استانی‌های ساکن روستاها، دهیاران و بخشداران درخواست کرد تا جهت تهیه آمار دقیق از مسکن روستاها با ماموران آمارگیری همکاری کنند و گفت: با مشارکت روستائیان و جمع‌آوری اطلاعات دقیق و صحیح در این طرح می‌توان در تهیه و اجرای طرح‌های جامع بهسازی مسکن، توسعه اصولی و پایدار روستاها و برنامه‌ریزی‌ها هدفمند و موثر عمل کرد .


این مسئول بر ضرورت همکاری مردم، مسئولان و اصحاب رسانه در اجرای این طرح تاکید کرد و اظهار کرد: اصحاب رسانه نقش مهمی در راستای اطلاع‌رسانی این موضوع و جذب حداکثری اهالی روستا در اجرای این طرح دارند و می‌توانند با تعامل بیشتر با این نهاد، قدم‌های موثری در اجرای هر چه بهتر این طرح در سطح استان داشته باشند .


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خاطرنشان کرد: در سطح استان زنجان، 91 هزار و 265 واحد مسکونی روستایی شناسایی و تا به امروز 47 هزار و 109 واحد مسکونی روستایی برابر با 51 درصد، توسط بنیاد مسکن استان مقاوم سازی شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: