• شنبه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-3287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

همزمان با سراسر کشور محقق می‌شود؛

برگزاری آزمون قرآن و عترت در استان زنجان


معاون فرهنگی و امور رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: آزمون قرآن و عترت امسال نیز به صورت هم‌زمان با سراسر کشور در استان زنجان برگزار می‌شود.


ابراهیم قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه این مسابقه فعلا فراخوان نداده است اما سال گذشته این مسابقه در طی اسفندماه برگزار شد، گفت: آزمون قرآن و عترت امسال نیز به صورت هم‌زمان با سراسر کشور در استان زنجان برگزار خواهد شد که با ارسال فراخوان در جهت ثبت‌نام آن اقدام می‌شود.


وی ادامه داد: آموزش قرآن یکی از ارکان زیربنایی توسعه فرهنگ قرآنی است و سال گذشته آزمون قرآن و عترت با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و اوقاف و امور خیریه در استان‌ها برگزار شد .


این مسئول افزود: یکی از اهداف برگزاری این آزمون‌ها تقویت وحدت و انسجام برنامه‌ها و فعالیت سازمان‌ها و نهادها و ایجاد انگیزه در میان عموم جامعه به‌ویژه نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت است و یکی از نقاط ضعف این آزمون در استان زنجان نداشتن برگزیده در حوزه عترت است که لازم است موسسات قرآنی در این حوزه بیشتر وارد شوند .


قاسمی با یادآوری اینکه آزمون سراسری قرآن و عترت در چهار موضوع حفظ، ترجمه و مفاهیم، معارف اهل‌بیت و انس با قرآن در ٢٤ رشته برگزار شد، گفت: این آزمون در حوزه شهرستان‌های زنجان، ابهر، خرم‌دره، خدابنده، زرین‌رود، خدابنده، طارم و ایجرود همزمان با سراسر کشور برگزار شد که از استان 3642 نفر شرکت کردند و از این تعداد 2637 نفر خواهر و ١٠٠٥ نفر برادر بودند .


معاون فرهنگی و امور رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با یادآوری اینکه ٧٢ درصد از شرکت‌کنندگان در این آزمون را خواهران تشکیل می‌دادند، افزود: تعداد شرکت‌کنندگان در زنجان ٤٦ درصد، ابهر ١٣ درصد، خرم‌دره ٤ درصد، خدابنده ٢٦ درصد و ایجرود ٣ درصد بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: