• یکشنبه ۲۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-6184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان عنوان کرد:

تحقق بیش از ۴۶۸ میلیارد تومان درآمد مالیاتی در شش ماهه امسال


مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: در شش ماهه ابتدایی امسال ۴۶۸ میلیارد تومان درآمد مالیاتی محقق شده است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدابوالفضل عباسچیان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان زنجان، اظهار کرد: درآمد مالیاتی مصوب امسال استان بیش از ۷۵۳ میلیارد تومان است که در شش ماهه ابتدایی امسال ۴۶۸ میلیارد تومان آن محقق شده و این در حالی است که در نیمه اول سال گذشته بیش از ۳۴۵ میلیارد تومان در این زمینه محقق شده بود که شاهد رشد ۳۵.۷ درصدی هستیم .


این مسئول با اشاره به درآمد حاصل از خدمات و فروش کالا، ادامه داد: ۲۳۶ هزار و ۴۶۹ میلیون ریال مصوب امسال است که در نیمه نخست سال، ۶۲ هزار و ۴۸۷ میلیون ریال با افزایش ۱۰.۸ درصدی محقق شده است و این در حالی است که در نیمه نخست سال گذشته ۵۶ هزار و ۷۴۴ میلیون ریال در بخش درآمد حاصل از خدمات و فروش کالا ثبت شده است .


وی در رابطه با درآمدهای متفرقه، افزود: در شش ماهه اول امسال ۲۲ هزار و ۱۶۱ میلیون ریال با افزایش‌ ۱۶۹.۴ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته به ثبت رسیده و این در حالی است که ۴۲ هزار و ۵۳۵ میلیون ریال درآمدهای متفرقه استان برای سال‌جاری بوده است .


عباسچیان تصریح کرد: مصوب جمع کل وصولی درآمدهای عمومی استان بیش از ۸۳۵ میلیارد تومان است و در نیمه اول سال گذشته تحقق بیش از ۳۵۹ میلیارد تومانی و در نیمه اول امسال تحقق بیش از ۴۸۵ میلیارد تومانی به ثبت رسیده که شاهد افزایش ۳۵.۲ درصدی تحقق وصولی درآمدها در نیمه اول امسال نسبت به نیمه اول سال گذشته هستیم .


مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان، یادآور شد:‌ مصوب درآمد مالیاتی استان بیش از ۷۵۳ میلیارد تومان است که بیش از  ۳۳۸ میلیارد تومان آن مالیات مستقیم و بیش از ۴۱۵ میلیارد تومان مالیات‌های غیرمستقیم را شامل می‌شود .


وی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون مالیات‌های مستقیم با بیش از ۱۷۱ میلیارد تومان و رشد ۷.۱ درصدی نسبت به نیمه اول سال قبل، همچنین مالیات‌های غیرمستقیم با بیش از ۲۹۷ میلیارد تومان و رشد ۶۰.۴ درصدی، در نیمه اول امسال، تحقق یافته است .


عباسچیان خاطرنشان کرد: در مجموع در شش ماهه اول امسال شاهد تحقق بیش از ۴۶۸ میلیارد تومانی وصولی درآمدهای مالیاتی استان هستیم که نسبت به نیمه اول سال قبل ۳۵.۷ درصد افزایش داشته به طوری که در نیمه اول سال قبل بیش از ۳۴۵ میلیارد تومان وصولی درآمد مالیاتی استان ثبت شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: