• دوشنبه ۲۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-3487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:

ساخت یادمان مزار حسین منزوی، کماکان در حال پیگیری است


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار کرد: ساخت یادمان مزار حسین منزوی، همچنان در حال پیگیری است.


فاطمه کرباسی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه آنچه در دوره قبل ریاست فرهنگ و ارشاد در خصوص ساخت یادمان مزار حسین منزوی اعلام شده بود، ساخت یک طرح المانی برای مزار غزلسرای معاصر بود که در حال اجرایی شدن است، گفت: بنا بود طرح المانی مزار منزوی توسط فرهنگ و ارشاد به شهرداری ارائه شود تا پیگیری‌های لازم در این زمینه انجام شود و این اتفاق افتاد و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تعهد خود را در این زمینه انجام داده است.


وی ادامه داد: این طرح توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی طراحی شده و طی نامه‌ای رسمی به شورای اسلامی شهر زنجان اعلام کرده‌اند که اتفاق بیفتد و طبیعی است که در هر کاری نیاز به پیگیری وجود دارد.


این مسئول خاطرنشان کرد: نزدیک سالروز تولد حسین منزوی از سوی شورای شهر اعلام آمادگی برای ساخت و ساز صورت گرفت ولی به نظر می‌رسد که اجرایی نشدن این طرح در برخی زمینه‌ها به نفع استان تمام شده است.


کرباسی با اشاره به اینکه در جاهای مختلف مقبره‌های مختلفی به شکل‌های مختلف ساخته می‌شود، گفت: در حالی که برای ساخت مقبره مفاخر ما هر کدام سبک و سیاق خود را دارد و بر همین اساس مسئول انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشوربیان کرد که هر کسی که می‌خواهد برای مفاخر شهر خود مقبره‌ای بسازد، طرح خود را به این انجمن بدهد و ضمن انجام هماهنگی‌هایی نسبت به این موضوع اقدام کنند.


وی افزود: بر همین اساس طرحی که برای ادامه کار به شهرداری فرستاده شده بود به این انجمن ارسال می‌شود تا ضمن بررسی‌های انجام شده، نسبت به اجرای آن اقدام کنیم.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که در زمینه مقبره مفاخر استان وجود دارد و امید است بتوانیم فکری در موردش بکنیم این است که ما قطعه مخصوص هنرمندان، علما و مفاخر استان نداریم و مزار این افراد نیز در هم تنیده شده با سایر مزارها است و با این محدودیت باید در خصوص ساخت المان مزار حسین منزوی گام برداریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: