• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-7884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خبر داد:

فعالیت 284 واحد صنفی فاقد جواز کسب در استان زنجان


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: 284 واحد صنفی در سطح استان فاقد پروانه کسب است.


ناصر فغفوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال 1759 پروانه کسب واحد صنفی در استان زنجان صادر شده است. همچنین در این مدت 40 مورد پروانه کسب ایثارگری در استان صادر شده است و در حال حاضر در استان 39 هزار و 716 واحد صنفی دارای پروانه کسب در حال فعالیت هستند.


این مسئول با بیان اینکه 284 واحد صنفی در سطح استان فاقد پروانه کسب هستند، ادامه داد: تاکنون 17 جلسه کمیسیون نظارت در استان برگزار شده که 71 مصوبه در آن به تصویب رسیده و 54 مورد از این مصوبات تاکنون اجرایی شده است و در نیمه اول امسال 17 هزار و 990 نفر ساعت آموزش به متصدیان داده شده است.


وی افزود: تاکنون در استان زنجان 1675 جواز تاسیس و طرح توسعه صنعتی صادر شده و سرمایه‌گذاری پیش‌بینی‌شده برای این واحدها بالغ بر 158 هزار میلیارد ریال بوده و اشتغال‌زایی پیش‌بینی‌شده برای صدور این جوازها 54 هزار و 956 نفر است.


فغفوری در رابطه با میزان جوازهای تاسیس صادره در نیمه نخست سال‌جاری، تصریح کرد: 289 جواز تاسیس صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 14 درصدی برخوردار است که سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای این واحدها بالغ بر 17 هزار میلیارد ریال است.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود که با راه‌اندازی این واحدها زمینه اشتغالزایی برای 6735 نفر در استان فراهم شود که این میزان در مقایسه با شش ماهه نخست سال گذشته   که برابر با 26 درصد بوده، رشد داشته است.


این مسئول با اشاره به جایگاه استان در زمینه صدور جواز تاسیس، خاطرنشان کرد: سهم استان زنجان در زمینه صدور جواز تاسیس در کشور 3 درصد بوده که استان جایگاه خوبی را در این بخش دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: