• جمعه ۲۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-3186-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در وزارت ورزش و جوانان:

آینده اشتغال از آن استارتاپ‌ها است


مدیرکل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: استارتاپ‌ها اگر در یک پازل کامل از جمله مراکز رشد قرار گیرند، سرعت پیشرفت کشور را چند برابر می‌کنند.

 

امیرحسین آل‌اسحاق در حاشیه اولین رویداد استارتاپی حوزه فضای مجازی که توسط مجموعه رویدادهای کارآفرینی جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد، در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: شروع این اتفاق، هیجان حاکم بر این فضا، میانگین سنی شرکت‌کنندگان و تسلط بر موضوع در این رویداد قابل توجه است.

 

وی با اشاره به اینکه بازدید از تیم‌های حاضر در این استارتاپ حاکی از آن بود که نیمی از طرح‌ها خلاقیت‌های جدی و امیدوارکننده داشتند، تصریح کرد: این اتفاق می‌تواند در استان زنجان سرچشمه خلاقیت باشد و نشان می‌دهد که هم مجموعه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه و صنایع فرهنگی خلاق کار خود را خوب انجام می‌دهد و هم به استعدادها اطمینان می‌کنند.

 

مدیرکل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه ممکن است در این استارتاپ تعدادی از ایده‌ها به مرحله بعد نرود، عنوان کرد: با این حال افرادی که در این رویداد شرکت کردند، راه و روش ایده‌پردازی، تیم‌سازی، فکر کردن گروهی و سایر موارد را یاد می‌گیرند و تجربه کسب می‌کنند و هر سطح و مرحله از استارتاپ خود یک پیروزی محسوب می‌شود و اگر این ایده‌ها به مرحله مراکز رشد و تجاری‌سازی رسید، آن‌ها پیشرفت‌های دیگری است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: در استان زنجان یکی از موضوعاتی که در حوزه استارتاپ‌ها پیگیری می‌شود، این است که فعالیت مرکز شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه در قالب تفاهم‌نامه بین جهاددانشگاهی زنجان و اداره‌کل ورزش و جوانان استان به امضا رسیده و زنجان تنها استانی است که این کار مشترک را انجام می‌دهد و از ظرفیت مشترک این تفاهم‌نامه برای حمایت از واحدهای فعال وقتی که به مرحله سرمایه‌گذاری رسیدند، استفاده می‌شود.

 

آل‌اسحاق تصریح کرد: استارتاپ‌ها در حال حاضر نوپا هستند اما آینده اشتغال از آن این رویدادها است و اگر در قالب یک پازل کامل از جمله استارتاپ، مراکز رشد و مراکز شتاب‌دهی قرار گیرند، سرعت توسعه کشور را چندین برابر می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: