• شنبه ۲۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-3386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر ستفای جهاددانشگاهی خوزستان:

90 درصد کسب و کارها در سال اول دچار مشکل می‌شود


مدیر سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی خوزستان، اظهار کرد: طبق آمارهای جهانی 90 درصد کسب و کارها در سال اول دچار مشکل می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدرضا علوی در حاشیه اختتامیه اولین رویداد استارتاپی در حوزه فضای مجازی با اشاره به اینکه استارتاپ در واقع تیمی است که دور هم جمع می‌شوند و روی این کار می‌کنند که کدام ایده را می‌توان عملیاتی کرد، گفت: در قالب این گروه است که افراد منطق کسب و کار را پیدا می‌کنند و به دنبال منطقی می‌روند که در این زمینه جواب دهد.

 

وی ادامه داد: طبق آمارهای جهانی 90 درصد کسب و کارها در سال اول دچار مشکل می‌شود و دلیلش هم این است که بسیاری از افراد ایده‌ای را دارند و فکر می‌کنند، در صورتی که ایده را عملی کنند می‌توانند آن را به راحتی بفروشند و با گرفتن وام در صدد تولید آن برمی‌آیند و وقتی نمی‌توانند آن را بفروشند ورشکست و دچار مشکل می‌شوند.

 

علوی افزود: متاسفانه در جامعه امروز، هر کسی هر کاری می‌کند واژه استارتاپ را استفاده می‌کند و این واژه را به‌دنبال کار خود یدک می‌کشد که این کار درستی نیست و عمدتا کسب و کارهایی که نوآورمحور هستند و بازارهای حداقل ملی و یا جهانی دارند و به دنبال بهبود بخشیدن جهان هستند، استارتاپ‌محور هستند و ارزش دارد که وقت صرف شود تا این کار به بهترین نحو صورت گیرد.

 

معاون فن‌آوری مرکز رشد جهاددانشگاهی خوزستان با مقایسه کسب و کارهای خرد و استارتاپ‌ها، اظهار کرد: واژه استارتاپ به کسب و کارهای ناب برمی‌گردد و ابزارهای کسب و کار مخصوص به خودش را دارد.

 

وی با اشاره به اینکه جنبش استارتاپی اولین‌بار در حوزه نرم‌افزاری و فناوری اطلاعات به وجود آمده است، گفت: در ابتدای این امر خیلی سریع محصولی کوچک تولید می‌شد و بازار فروش آنها سنجیده و به موازات آن یک روش دیگر تحت روش مشتری‌سازی که همزمان که بچه‌های فناوری اطلاعات نرم‌افزاری را تولید می‌کردند، بازار فروش محصول را می‌سنجیدند اما امروز این امر فقط مختص این گروه نیست و همه گروه‌ها از این روش استفاده می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: