• شنبه ۲۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-3486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک مربی کسب و کار:

فضای استارتاپی در کشور به بلوغ کافی نرسیده است


یک مربی کسب و کار اظهار کرد: فضای استارتاپی در کشور هنوز به بلوغ کافی نرسیده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هادی اسدی در حاشیه اختتامیه اولین رویداد استارتاپی در حوزه فضای مجازی با اشاره به اینکه بسیار اهمیت دارد که جوانان امروز دریافته‌اند که دیگر نمی‌توانند با استخدام در ادارات، کار پیدا کنند، گفت: امروز جوانان دریافته‌اند باید به سمت راه‌اندازی کسب و کار حرکت کنند و استارتاپ‌ها مکان‌هایی هستند که به جوانان این موقعیت را فراهم می‌کند تا با کسب و کار و ایده‌های جدید آشنایی یابند.

 

وی ادامه داد: توجه و سرمایه‌گذاری جهاددانشگاهی نیز در این حوزه بسیار اهمیت دارد و امید است که فضای استارتاپی و فرهنگ آن در جامعه و کشور گسترش یابد.

 

این مربی کسب و کار افزود: فضای استارتاپی در کشور هنوز به بلوغ کافی نرسیده است و به نظر می‌رسد برای تحقق این امر چند سالی زمان نیاز باشد تا بیش از نیمی از گروه‌های شرکت‌کننده در استارتاپ‌ها بتوانند به نتیجه برسند.

 

وی افزود: در دنیا به‌ویژه غرب، بستر برای حمایت از استارتاپ‌ها بسیار قوی است. در حال حاضر ایران در ابتدای کار قرار دارد و قوانین دست و پاگیر و اینکه دولت می‌خواهد متولی همه امور باشد فضا را برای حمایت از استارتاپ‌ها کمی دشوار کرده و این امور موانع مهمی است.

 

اسدی خاطرنشان کرد: یکی از موانع دیگر پیش روی استارتاپ‌ها این است که مدیران ما همگی افراد پیری هستند که آشنایی چندانی با موضوعات استارتاپی ندارند و در مرحله بعدی، اعتمادی هم به جوانان ندارند.

 

وی اظهار کرد: اگر بتوانیم تا چهار و یا پنج سال آینده با کمک مجلس شورای اسلامی بسترهای مورد نیاز استارتاپ‌ها را در کشور فراهم کنیم، می‌توانیم عملکرد بهتری در این زمینه داشته باشیم این در حالی است دنیای غرب در زمینه استارتاپ‌ها در مرحله اشباع است اما متاسفانه در کشور حمایت چندانی در این زمینه وجود ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: