• سه شنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-4287-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کانون‌های مساجد؛ ظرفیت مهم فرهنگی که نباید از آن غافل شد


سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان گفت: کانون‌های مساجد یک ظرفیت فرهنگی به‌شمار می‌آید که با اجرای برنامه‌های متنوع در حوزه‌های مختلف، زمینه جذب جوانان و نوجوانان به مساجد را فراهم می‌کند .


حجت‌الاسلام محمدنقی یارمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با ربع قرن فعالیت، تاکنون اقدامات قابل توجهی را در مراکز فرهنگی و هنری در کنار مساجد انجام داده است .


وی افزود: پایگاه‌های مقاومت بسیج و کانون‌های فرهنگی و هنری، دو مرکز فعال در کنار مساجد هستند که در راستای رونق‌بخشی به مساجد فعالیت می‌کنند .


یارمحمدی تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بازوان توانمند مساجد به‌شمار می‌آیند که در کنار امام جماعت، هئیت امنا و پایگاه‌های مقاومت بسیج با همبستگی برنامه‌های اثرگذاری در مسجد اجرا می‌کنند .


وی یادآور شد: ارکان مساجد باید همراهی و مشارکت لازم را با کانون‌های مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج در امر برگزاری برنامه‌های قرآنی، فرهنگی، هنری، علمی و ورزشی در مساجد داشته باشند و در راستای تکریم، رونق‌بخشی و کیفیت‌بخشی به مساجد حرکت کنند .


یارمحمدی افزود: فعالیت در مساجد تنها در راستای عمران معنوی و رونق‌بخشی به مساجد است و خادمان مساجد نباید به دنبال اسم و تصدی‌گری در مسجد باشند .


وی در ادامه  به راه‌اندازی سامانه «بچه‌های مساجد» اشاره کرد و گفت: در سامانه «بچه‌های مساجد» اسامی اعضای کانون‌های مساجد به ثبت می‌رسد و سرانه واریزی به هر کانون از طریق این سامانه انجام خواهد گرفت .


سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تصریح کرد: ثبت کارت شناسایی هوشمند و چندمنظوره «بچه های مسجد» با همکاری بانک ملی انجام گرفته که از این کارت شناسایی در 18 مهرماه سال‌جاری در تهران رونمایی شد.


یارمحمدی بر ضرورت همراهی با دستگاه‌های فرهنگی استان و بهره‌گیری از ظرفیت این دستگاه‌ها در اجرای برنامه‌های متنوع در بستر کانون‌های مساجد اشاره کرد و گفت: در همین راستا به زودی شاهد عقد تفاهم‌نامه همکاری با دستگاه‌های متولی مساجد از جمله سپاه انصارالمهدی (عج) و اوقاف و امور خیریه استان و دبیرخانه کانون‌های مساجد استان زنجان خواهیم بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: