• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-24414-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان عنوان کرد:

سهم 13 میلیارد تومانی زنجان از اعتبارات آبخیزداری کشور


مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، از اجرای مطلوب برنامه‌های مدون جهت عملی شدن پروژه‌های این دستگاه با رویکرد آبخیزداری در سال‌جاری خبر داد .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، خلیل آقاجانلو صبح امروز در نشست خبری با اشاره به تصویب 200 میلیون دلار در کل کشور به بحث آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی، افزود: سهم زنجان از این میزان حدود 13 میلیارد تومان بوده که مبلغ خوبی اختصاص یافته است.


وی با بیان این‌که ضروری است در حوزه آبخیزداری اجرای پروژه‌های مربوطه با مشارکت مردم عملیاتی شود، گفت: امیدواریم تا آبان‌ماه فرایند کار تا حد 80 درصد صورت گیرد و در صورت مساعدت هوا تا پایان آذر همه کارها در این حوزه انجام شود.


این مسئول با بیان این‌که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی مبلغ 12 میلیارد و 640 میلیون تومان مصوب شده بود، افزود: سازمان متبوع نیز تأکید داشت تا علاوه بر پروژه‌های آبخیزداری، سایر بخش‌ها نظیر تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی، اطفای حریق، اقدامات ترویجی و ... نیز از محل این اعتبارات عملیاتی شود .


وی با بیان این‌که از مبلغ یاد شده 540 میلیون تومان به بخش کاداستر، 466 میلیون تومان به اقدامات بیولوژیکی، 190 میلیون تومان برای بخش ترویج و 210 میلیون تومان نیز جهت اطفای حریق در شهرستان‌های زنجان، سلطانیه و طارم اختصاص خواهد یافت، ادامه داد: البته تأکید شده است در این بخش‌ها موارد مربوط به حوزه آبخیزداری مورد توجه باشد.


آقاجانلو در ادامه با بیان اینکه بحث آب یکی از بحث‌های اساسی است که در همه مسائل توسعه‌ای در هر شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: زیرا  هر کاری که در بحث توسعه قرار است انجام گیرد بدون توجه به وابستگی به آب ممکن نیست .


وی با اشاره به تغییرات اقلیمی و تغییر رژیم بارش از برف به بارندگی در استان زنجان، تصریح کرد: با توجه به این مقوله‌ها ایجاد سازه‌های آبخیزداری و انجام پروژه‌های پخش سیلاب آبخوانداری یکی از بهترین روش‌ها و به صرفه‌ترین پروژه‌ها برای کنترل سیلاب‌های فصلی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: