• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1614-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان خبر داد:

نصب بلوک‌های مفصلی آزادراه زنجان ـ قزوین با 300 میلیارد ریال اعتبار


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از نصب بلوک‌های مفصلی در آزادراه‌ زنجان ـ قزوین با هزینه‌ای بالغ بر 300 میلیارد ریال خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، عبدالحسین علی‌اکبری در جمع خبرنگاران، از وجود 97 نقطه پرحادثه در محورهای استان زنجان خبر داد و گفت: ۴۷ نقطه آن پرتصادف و ۵۰ نقطه دارای تصادف عادی است و تاکنون نقاط شناسایی شده آشکارسازی شده است و نیز ادامه روند اجرای ساماندهی 7 نقطه مهم پرتصادف در محورهای استان زنجان در حال انجام است.

 

وی با تاکید بر اینکه رفع نقاط پرحادثه جزو اولویت‌های این اداره‌کل به‌شمار می‌رود، افزود: آشکارسازی نقاط پرخطر با تابلو، چراغ چشمک‌زن، خط کشی ویژه و یا نصب گاردریل، از جمله اقداماتی است که برای توجه رانندگان صورت می‌گیرد، ولی برای رفع ۴۷ نقطه پرحادثه در محورهای مواصلاتی استان زنجان بیش از 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

این مسئول با اشاره به برنامه‌ها و راهکارها برای کاهش تلفات جاده‌ای، تصریح کرد: نصب بلوک‌های مفصلی در آزادراه‌ها زنجان ـ قزوین با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال که اخیرا انجام شده است، جهت جلوگیری از عبور خودرو در لاین‌های مخالف و نصب روشنایی در نقاط حادثه‌‌خیز و نصب چراغ‌های چشمک‌زن در تقاطع‌ها و نیز خط‌کشی و اجرای شیار لرزاننده طولی در محورها، از دیگر اقدامات و برنامه‌های راهداری استان جهت کاهش تلفات جاده‌ای و تصادفات است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به روند ساماندهی هفت نقطه مهم پرتصادف در محورهای استان، تصریح کرد: ساماندهی، تعریض و چهارخطه کردن کمربندی ابهر ـ خرم‌دره، احداث پل مرشون، اصلاح تقاطع زیرگذر جمال‌الدین شهرستان خرم‌دره، کمربندی ابهر در ترانزیت زنجان ـ تاکستان، تقاطع روستای عمیدآباد، تقاطع ماه‌نشان در محور زنجان ـ تبریز و تعریض و ساماندهی و رفع نقاط پرحادثه در کیلومتر 7 تا 15 محور پلیس‌راه ـ چیر در تزانزیت زنجان ـ میانه و رفع نقاط پرتصادف خدابنده ـ ابهر (دوتپه) و گرماب ـ كتله‌خور در حال انجام هستند.

 

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در70 درصد تصادفات جاده‌ای، عامل اصلی خطای انسانی نقش دارد و برای کاستن آن آموزش و فرهنگ‌سازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: