• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن رسوب‌شناسی ایران:

آلودگی رسوبات یکی از معضلات پیش روی رسوب‌شناسان است


رئیس انجمن رسوب‌شناسی ایران اظهار کرد: آلودگی رسوبات یکی از معضلات پیش روی رسوب‌شناسان است و رسوب‌شناسان باید به این موضوع اهمیت بیشتری دهند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدرضا موسوی‌حرمی صبح امروز در مراسم افتتاحیه چهارمین همایش ملی رسوب‌شناسی ایران با اشاره به اینکه سنگ میزبان بسیاری از کانسارها در خصوص کانی‌شناسی است، گفت: رسوب‌شناسی در ارتباط با ژئو‌‌تکنیک است که یک رشته میان‌رشته‌ای است و زمین‌شناسان نقش پررنگی در این زمینه دارند.

 

وی ادامه داد: آلودگی رسوبات یکی از معضلات پیش روی رسوب‌شناسان است و رسوب‌شناسان باید به این موضوع اهمیت بیشتری دهند .

 

رئیس انجمن رسوب‌شناسی ایران اظهار کرد: مسائل آموزشی در کنار مباحث کاربردی در دانشگاه‌ها اهمیت پیدا می‌کنند اما باید توجه داشت که در حال حاضر باید از سمت مسائل آموزشی خارج شویم و به سمت مباحث کاربردی حرکت کنیم و این موضوع اهمیت دارد که با دانش به سمت کاربردی کردن حرکت کنیم.

 

موسوی‌حرمی با بیان اینکه در سمینار‌های عمومی نمی‌توان در خصوص مباحث تخصصی صحبت کرد، گفت: از همین رو است که باید تلاش کرد با برگزاری سمینارهای تخصصی گامی در جهت مطرح کردن مباحث تخصصی برداشت و بهره بیشتری از این گونه سمینارها برد.

 

رئیس انجمن رسوب‌شناسی ایران اظهار کرد: سال آینده 15 و 16 بهمن در دانشگاه شهید باهنر کرمان این سمینار برگزار خواهد شد و امید است دانشگاه‌های علاقه‌مند برای برگزاری این همایش با برقراری ارتباط با ما زمینه را در جهت اینکه برنامه‌ریزی مناسب فراهم آورند تا سمینارهای آتی را نیز به نحو احسن برگزار کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: