• پنجشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-1091-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان خبر داد:

اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان به حوزه ورزش دانش‌آموزی در سال‌‌جاری


معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: اختصاص 120 میلیارد تومان به حوزه ورزش دانش‌آموزی در سال‌جاری نویدبخش حرکت مثبت در این حوزه است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ذبیح‌الله تاراسی در مراسم تجلیل از مربیان تربیت‌بدنی مدارس شهرستان ابهر، آموزش و پرورش را رکن اصلی توسعه عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین سرمایه هر کشوری نیروی انسانی است و سلامت این موتور محرک جامعه به تربیت زیستی و بدنی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ساحت‌های شش‌گانه تربیتی سند تحول وابسته است .


وی با بیان اینکه حرکت هماهنگ عوامل اجرایی مدارس و همکاری با دبیر تربیت‌بدنی تاثیر مثبتی در اجرای موفق طرح‌های تربیت‌بدنی دارد، تصریح کرد: دبیران تربیت بدنی باید با تحول خواهی و ارائه راهبردهای علمی و عملی برای افزایش مهارت‌های تفکر انتقادی و رشد متعادل و هماهنگ ساحت‌های تربیتی در دانش‌آموزان گام بردارند .


این مسئول، نقش معلمان تربیت‌بدنی را در توسعه ورزش مدارس و قهرمان‌پروری، کلیدی و مهم برشمرد و گفت: شناسایی استعدادهای ورزشی در مدارس و راهنمایی کردن آنها به رشته‌های تخصصی یکی از مهم‌ترین رسالت‌های معلمان تربیت‌بدنی است .


معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اختصاص ردیف بودجه مستقل برای ورزش مدارس، گفت: اختصاص 120 میلیارد تومان به حوزه ورزش دانش‌آموزی در سال‌جاری نویدبخش حرکت مثبت در این حوزه است .


تاراسی با اشاره به این که در سال‌جاری دو پروژه چمن مصنوعی و سالن ورزشی هنرستان باقرالعلوم در ابهر با اختصاص اعتبارات استانی در حال تکمیل و بهره‌برداری است، گفت: برای تکمیل پروژه چمن مصنوعی ابهر مبلغ 60 میلیون تومان از طریق اعتبارات استانی هزینه شده است.


وی در ادامه به تبیین فرایند خرید پک‌های ورزشی پرداخت و با اشاره به این که پروسه خریدها از طریق سامانه الکترونیکی و بر اساس مناقصه انجام می‌شود، اظهار کرد: معاونت تربیت‌بدنی استان عملا هیچ دخالتی در زمینه پرداخت‌ها ندارد .


تاراسی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان تربیت‌بدنی را ارتقای جایگاه مربیان تربیت‌بدنی در مدارس جهت تقویت درس تربیت‌بدنی عنوان کرد و خواستار پیشگامی معلمان تربیت بدنی در اجرای همه برنامه‌های مدارس شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: