• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1684-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان:

79 تغییر کاربری غیرمجاز قلع و قمع شد


مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: 79 تغییر کاربری غیرمجاز قلع و قمع شد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جمال انصاری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به استناد احکام صادره قطعی طی شش ماهه نخست امسال، 79 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان زنجان قلع و قمع شده است که سطحی بالغ بر 21 هزار و 472 مترمربع را در برمی‌گیرد.


این مسئول با اشاره به اینکه تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان زنجان به صورت عمده دیوار، بنا، محوطه‌سازی و استخر را شامل می‌شود، ادامه داد: بهره‌برداران بخش کشاورزی در مناطق مختلف استان لازم است قبل از هر گونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی خود با مراجعه به جهادکشاورزی شهرستان مربوطه نسبت به اخذ مجوز تغییر کاربری اقدام کنند.


وی افزود: سعی شده است که با تسهیل روند صدور مجوز برای تغییر کاربری‌های مجاز در اراضی کشاورزی کم‌بازده استان، فرآیند مربوطه برابر قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها و قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت گیرد.


این مسئول خاطرنشان کرد: به منظور فرهنگ‌سازی اهمیت حفاظت از اراضی کشاورزی بین آحاد جامعه و جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز در استان زنجان، هر سال اطلاعات و نکات لازم به طرق مختلف از جمله بروشور، پوستر، بنر و برگزاری کلاس‌های آموزشی و توجیهی اطلاع‌رسانی می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: