• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان خبر داد:

عرضه کالاهای اساسی احتکار شده بین اقشار کم‌درآمد


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: کالاهای اساسی احتکار شده به نرخ مصوب دولتی بین اقشار کم‌درآمد جامعه در شهرستان‌های محل توقیف عرضه شده است.


مرتضی ممیزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: کالاهای اساسی که توسط این اداره‌کل و شعب آن در شهرستان‌ها با عناوین احتکار توقیف شده، به نرخ دولتی و بین اقشار کم‌درآمد جامعه در شهرستان‌های محل توقیف، عرضه شده است.


این مسئول ادامه داد: اغلب کالاهای اساسی که توقیف شدند در شهرستان‌های ابهر، خرم‌ده و هیدج بوده است که در این شهرستان‌ها نیز عرضه شده که این مهم به تنظیم بازار به لحاظ تعدیل قیمت و مقدار کالای موجود در بازار کمک می‌کند.


وی با اشاره به انواع کالاهای احتکاری عرضه شده، افزود: انواع برنج ایرانی و خارجی، روغن مایع و ... کشف و ضبط شده بود که پس از صدور حم مقرر شد 30 تن برنج، 500 کارتن انواع شوینده، 800 کیلوگرم لوبیا و لوازم بهداشتی به نرخ دولتی و مصوب در بازار عرضه شود.


ممیزی با تاکید بر نظارت دقیق و مستمر بر بازار، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به دستگاه‌های ذی‌ربط گزارش دهند و برای حفظ ثبات در بازار و جلوگیری از تخلف باید از همه توان استفاده کرد.


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان، یادآور شد: باید اقدامات فرهنگی دستگاه‌های اجرایی در راستای مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز، افزایش یابد و باید به این نکته اشاره کرد که مردم در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا در جامعه، نقش مهمی بر عهده دارند، مردم باید در راستای مبارزه با قاچاق کالا، مشارکت لازم را داشته باشند؛ به گونه‌ای که باید این موضوع به یک مطالبه عمومی و همگانی در جامعه تبدیل شود.


وی با تاکید بر مقابله با پدیده قاچاق، گفت: به هیچ‌کس اجازه ایجاد اخلال در بازار را نمی‌دهیم و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: