• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-2791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خرم‌دره تاکید کرد:

پسماندهای بیمارستانی، تهدید جدی برای سلامت جامعه


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم‌دره گفت: پسماندهای بیمارستانی، تهدید جدی برای سلامت جامعه است.


توکل سلیمانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: از جمله ایرادات وارد بر جمع‌آوری پسماندهای پزشکی توسط شهرداری علاوه بر غیرقانونی بودن آن، این است که عوامل جمع‌آوری شهرداری، آموزش‌های لازم در مورد خطرات و احتمال نیدل استیک شدن با این پسماندها را ندیده‌اند.


وی تصریح کرد: در این روش به دلیل قرار گرفتن پسماندهای پزشکی در معابر عمومی و مقابل مطب‌ها و در نتیجه قابل دسترس بودن این پسماندها برای حیوانات ولگرد، زباله‌گردها و ... احتمال پارگی کیسه‌ها و پخش شدن پسماندها در کوچه و خیابان و محل عبور و مرور افراد و کودکان نیز وجود دارد که خود باعث به‌وجود آمدن آلودگی و مخاطراتی برای این افراد سپس عوامل جمع‌آوری خواهد بود.


این‌ مسئول عنوان کرد: به‌ خاطر نبود امکانات ویژه حمل توسط شهرداری و جاری شدن شیرابه و خونابه پسماندهای پزشکی در  خیابان‌ها، خود عامل انتشار بیماری خواهد بود و در نهایت ساز و کار بی‌خطرسازی پسماندها در محل تخلیه نهایی توسط شهرداری وجود نداشته که این موضوع باعث آلودگی محیط زیست اطراف شهر و آب‌های جاری و زیرزمینی خواهد بود.


وی عنوان کرد: پسماندهای پزشکی جزو پسماندهای ویژه محسوب می‌شود و قانون‌گذار تولیدکننده پسماندهای پزشکی را ملزم به مدیریت پسماندهای تولیدی خود می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: