• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-787-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

افزایش گردشگران بازدیدکننده از حسینیه اعظم زنجان


مدیر روابط‌عمومی حسینیه اعظم زنجان، از رشد بالای بازدید از حسینیه اعظم زنجان طی نیمه اول امسال‌ خبر داد و گفت: این مسجد در دهه نخست ماه محرم هر شب میزبان بیش از 15 هزار نفر عزادار از داخل و خارج از کشور بوده است.


مجتبی شهامی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: حسینیه اعظم زنجان به‌عنوان یکی از مراکز مهم مذهبی و فرهنگی از قدمت بالایی برخوردار است، برگزاری مراسم بزرگ هشتم محرم که به نام یوم‌العباس نامیده شده موجب شهرت هرچه بیشتر مسجد حسینیه اعظم زنجان در سطح کشور و جهان شده است.


وی افزود: شهرت حسینیه اعظم زنجان موجب شده تا هر ساله در ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) در ماه محرم علاقه‌مندان بسیاری جهت شرکت در مراسم باشکوه عزاداری هشتم محرم در این مسجد حاضر شوند.


شهامی تصریح کرد: مسجد حسینیه اعظم زنجان در طول سال میزبان گردشگران مختلفی از ایران و سراسر جهان است که به واسطه ایام اربعین حسینی، مسافرانی که قصد عزیمت به کربلای معلی را داشتند، جهت بازدید از حسینیه اعظم زنجان در این مکان حضور می‌یافتند.


مسئول روابط‌عمومی حسینیه اعظم زنجان در ادامه یادآور شد: امسال در ایام اربعین، حسینیه اعظم زنجان میزبان گردشگرانی از دو کشور ترکیه و  آذربایجان بوده که در ایام بازگشت زائران از کربلای معلی، استان زنجان به دلیل قرار گرفتن در مسیر تردد زائران، علاقه‌مندان بسیاری جهت بازدید از حسینیه اعظم زنجان به این مکان مقدس مراجعه خواهند کرد.


وی افزود: بازدید از حسینیه اعظم زنجان تنها اختصاص به یک بازده زمانی خاصی چون محرم و صفر ندارد، بلکه بازدید از این مسجد در طول سال توسط گردشگران داخلی و خارجی امری دائمی و مستمر است که در این برنامه گردشگران توسط راهنما اطلاعات لازم را درباره حسینیه اعظم کسب می‌کنند.


شهامی خاطرنشان کرد: امسال در دهه نخست محرم، حسینیه اعظم زنجان هر شب میزبان بیش از 50 هزار نفر عزادار از داخل و خارج از کشور بوده که هر ساله شاهد افزایش میزان این آمار هستیم که نشان از جایگاه حسینیه اعظم زنجان دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: