• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-7814-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون توانبخشی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان:

307 نفر معلول ضایعه نخاعی، حق پرستاری دریافت می‌کنند


معاون توانبخشی بهزیستی استان زنجان گفت: 307 نفر معلول ضایعه نخاعی، حق پرستاری دریافت می‌کنند.

 

فرهاد میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: همه افرادی که کمک‌هزینه حق پرستاری دریافت می‌کنند، ضایعه نخاعی دارند و نوع و شدت این ضایعه توسط کمیسیون پزشکی تایید شده است. این در حالی است که خوشبختانه هیچ‌کدام از معلولان ضایعه نخاعی برای دریافت حق پرستاری پشت نوبت نیستند و کمک‌هزینه‌های خود را ماهانه و به‌روز دریافت می‌کنند.

 

این مسئول ادامه داد: طی ماه‌های اخیر، مقرر شده است که سازمان بهزیستی، کمک‌هزینه حق پرستاری افراد دارای آسیب نخاعی را بدون تاخیر، به صورت الکترونیکی و متمرکز پرداخت کند. این خدمت به صورت ابلاغ اعتبار ماهیانه پرداخت می‌شود ولی روندی در پیش گرفته شده است که به‌زودی به صورت متمرکز و هم‌زمان در سراسر کشور واریز شود.

 

وی با تاکید بر این‌که برای این منظور، سازمان بهزیستی در حال جمع‌آوری بانک اطلاعاتی دقیق و کاملی از مشخصات افراد دارای آسیب نخاعی است، افزود: پرداخت الکترونیک حق پرستاری با هدف برنامه‌ریزی صحیح در جذب اعتبار مورد نیاز، تسهیل و کاهش فرآیندهای اداری و پرداخت به موقع این کمک‌هزینه به افراد واجد شرایط صورت می‌گیرد.

 

میرزایی خاطرنشان کرد: معلولان ضایعه نخاعی در سه سطح آسیب به گردن، آسیب به پشت و آسیب به کمر تقسیم‌بندی می‌شوند و هرکدام با توجه به این‌که از عوارض جداگانه رنج می‌برند، به ترتیب ماهانه 250، 230 و 200 هزار تومان کمک‌هزینه حق پرستاری دریافت می‌کنند.

 

معاون توانبخشی بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: آن دسته از معلولان ضایعه نخاعی که برای کنترل ادرار و مدفوع خود با مشکل مواجه هستند، علاوه بر کمک‌هزینه پرستاری، ماهانه 100 هزار تومان کمک‌هزینه خرید وسایل بهداشتی دریافت می‌کنند.      


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: