• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-7914-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان:

فاطمه و امیرعلی بیشترین فراوانی را در انتخاب نام دارند


مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: در هفت ماهه امسال فاطمه و امیرعلی بیشترین فراوانی را در انتخاب نام دارند.

 

سیدعلی شفیعی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: تعداد کل واقعه ولادت ثبت‌ شده در هفت ماهه امسال برابر با 11 هزار و 217 واقعه است. همچنین تعداد ولادت ثبت‌شده تا یک سال پس از وقوع در هفت ماهه امسال برابر با 11 هزار و 164 واقعه است که درصد ثبت در مهلت به ثبت تا یک سال برابر با 99.73 درصد است.

 

این مسئول با بیان اینکه تعداد ولادت ثبت‌ شده در مهلت قانونی در هفت ماهه امسال برابر با 11 هزار و 134 واقعه است، ادامه داد: در هفت ماهه امسال تعداد ولادت ثبت‌ شده به طور متوسط برابر با 52واقعه بوده که به طور تقریبی در هر یک ساعت دو واقعه ولادت به ثبت رسیده است.

 

وی افزود: در هفت ماهه ابتدایی امسال 5821 واقعه موالید پسر و 5396 واقعه موالید دختر در استان به ثبت رسیده است و نسبت جنسی پسر به دختر برابر با 108 است یعنی به ازای ثبت تولد هر 100 دختر تولد 108 پسر به ثبت رسیده است.

 

شفیعی با بیان اینکه در هفت ماهه ابتدایی امسال 2840 واقعه وفات ثبت شده است، تصریح کرد: اگر خواهان برنامه‌ریزی دقیقی هستیم، باید به آمارهای جمعیتی توجه ویژه داشت تا بتوان چشم‌انداز درستی در همه حوزه‌ها ترسیم کرد و انتظار داریم مسئولان توجه خاص‌تری نسبت به این موضوع داشته باشند تا برنامه‌های‌شان با دقت بیشتری به مرحله اجرا درآید.

 

مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان، یادآور شد: فاطمه، زهرا، حلما، زینب و ریحانه و نیز امیرعلی، ابوالفضل، امیرعباس، علی و علی‌حسین جزو پنج نام منتخب استان زنجان در طی هفت ماهه ابتدایی سال‌جاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: