• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-8014-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان:

موفقیت در کنکور به اراده شخص بستگی دارد


معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: موفقیت در کنکور به اراده شخص بستگی دارد.

 

محمود شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: همه دانش‌آموزان تیزهوش، در مدارس تیزهوشان تحصیل نمی‌کنند و باید این واقعیت را قبول کنیم که در همه مدارس و دانش‌آموزان، افراد توانمند وجود دارند و تفکیک افراد و مدارس شایسته نیست.

 

این مسئول با اشاره به موفقیت دانش‌آموزان مناطق روستایی در کنکور سراسری، ادامه داد: این امر نشان می‌دهد که موفقیت یک دانش‌آموز، بستگی به اراده و توان خود شخص دارد و نوع مدرسه و محل تحصیل تاثیر چندانی در این زمینه ندارد.

 

شهبازی، اخذ مجوز برای تاسیس رشته‌های فنی در مدارس تیزهوشان را جزو برنامه‌های حوزه آموزش عنوان کرد و گفت: سیاست آموزش و پرورش در راستای توجه به عدالت آموزشی و توجه به همه رشته‌ها و مدارس است و باید از تمرکز و گرایش بیش از حد افراد، روی یک رشته تحصیلی پرهیز شود چرا که جامعه ما به همه تخصص‌ها نیاز دارد و این امر باید در خانواده‌ها و نگرش‌های افراد نهادینه شود.

 

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان  زنجان، یادآور شد: دانش‌آموزان باید بر تقویت روحیه کار تیمی و دسته‌بندی‌های مرسوم در کنکور تاکید کنند که این مهم مستلزم توجه به تمامی ابعاد تحصیلی است و از نظر آموزش وپرورش همه افراد نخبه هستند و باید استعداد و توان آن‌ها شناسایی شده و در محل خود مورد استفاده قرار گیرند و در این زمینه از وجود استعدادهای دیگر هم باید کمک گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: