• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-3891-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

سفیران سلامت دانش‌آموز؛ بازوهای توانمند در ترویج فرهنگ سلامت


معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرروش گفت: سفیران سلامت دانش‌آموز، بازوهای توانمند دولت در  ترویج فرهنگ سلامت در جامعه هستنند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، عبادالله عبادی در جلسه توجیهی مربیان و رابطان بهداشتی شهرستان طارم به اهمیت سلامت و تندرستی در زندگی فردی و اجتماعی افراد اشاره کرد و گفت: قدر عافیت کسی داند که به مصیبتی گرفتار آید، بنابراین پیشگیری بهترین راهکار ترویج سلامتی است و همه باید در این زمینه تلاش کنند.


وی با بیان اینکه یکی از بهترین راهکارهای کاهش هزینه‌های گزاف درمانی تربیت دانش‌آموزان به عنوان سفیران سلامت جهت آموزش و آگاهی‌بخشی به هم سن و سالان خود است، ادامه داد: سفیران سلامت، مروجان و حاملان پیام سلامتی در مدارس و خانواده‌ها هستند.


این مسئول خاطرنشان کرد: سبک‌های غلط زندگی از جمله پرخوری، چاقی، کم‌تحرکی، زیاده‌روی در مصرف شیرینی‌جات، چربی‌ها، نمک، کاهش مصرف سبزی‌جات و میوه‌ها موجب شده است که انسان‌ها بیش از گذشته به انواع بیماری‌های جسمی مبتلا شوند.


عبادی با تاکید بر اینکه مشکل جامعه امروز ما بیماری‌های واگیر نیست، ادامه داد: به واسطه روش غلط زندگی ما با دست خودمان در گرداب بیماری‌های غیرواگیر نظیر سرطان، بیماری‌های قلبی – عروقی، ناراحتی‌های کلیوی، دیابت، چاقی و ... افتاده‌ایم.


وی از سفیران سلامت به‌عنوان بازوهای توانمند دولت در ترویج فرهنگ سلامت در جامعه یاد کرد و افزود: با انتخاب سفیران سلامت از هر کلاس دو نفر و برگزاری کارگاه‌های آموزشی نظیر بهداشت فردی، بهداشت محیط، سلامت روان، تغذیه سالم، ایمنی و ... می‌توانیم در توسعه سلامتی در مدرسه و خانواده سهیم باشیم.


عبادی، مشارکت مردم و دستگاه‌های اجرایی را مهم‌ترین راه‌ پیشبرد اهداف حوزه سلامت عنوان کرد و نقش سفیران سلامت   و به ویژه سفیران سلامت دانش‌آموز را در انتقال مطالب آموزشی به گروه همسالان و نیز خانواده و جامعه بسیار مهم و ارزشمند دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: