• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-8314-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

شهردار زنجان:

طلسم طولانی شدن پروژه‌ها و بی‌اعتمادی را شکستیم


شهردار زنجان گفت: امروز طلسم طولانی شدن پروژه‌ها و بی‌اعتمادی را شکستیم.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسیح‌الله معصومی در نشست خبری هدف از حضور خود در شهرداری را ارائه کاری ارزشمند و ماندگار عنوان کرد و گفت: تلاش داریم تا به دور از حواشی به اصل مطلب در امور شهری بپردازیم اما متاسفانه برخی به دنبال حاشیه‌سازی هستند.


وی با بیان اینکه برای ادعاها و حرف خود مستنداتی دارم، تصریح کرد: برای شنیدن گلایه‌ها و ابهام‌زدایی آمادگی دارم و پاسخ همه سئوالات و گروه‌های مختلف در مورد اقدامات شهرداری را می‌دهم.


شهردار زنجان به نگاه و رویکرد تخصصی به مسائل تاکید کرد و گفت: برخی ابهاماتی در مورد پرداخت پول به مشاوران را مطرح کردند اما پولی به مشاوران ندادم و آن‌ها از روی دلسوزی برای شهر این کار را انجام دادند.


این مسئول، طرح احداث تراموا را ماندگارترین پروژه برای شهر خواند و گفت: بهترین حمل و نقل عمومی پاک، حمل و نقل عمومی انبوه‌بر ریلی است اما برخی حواشی، طرح تراموا را مختل کرده است.


معصومی با بیان اینکه قصد داشتیم مجوز اجرای تراموا با ۵۰ درصد سهم دولت را اخذ کنیم، تصریح کرد: طرح امکان‌سنجی اجرای تراموا ۴۰ درصد پیشرفت دارد و حتی پس از مثبت بودن این مطالعه برای اجرا باید به شورای ترافیک کشور برود و مجوز آن از سوی هیئت دولت تایید شود و پس از آن به سراغ سرمایه‌گذار برویم.


وی به اشاره به اینکه با اجرای برخی پروژه‌ها از جمله پل گلشهر، طلسم طولانی شدن پروژه‌ها و بی‌اعتمادی به روند اجرای آن‌ها را شکستیم، یادآور شد: برای این کار پروژه‌های شاخص و منطقه‌ای تعریف کردیم و یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهری احداث پیاده‌راه است که فاز نخست آن تا چند روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد.


شهردار زنجان با بیان اینکه با توجه به تحولات اقتصادی، اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری با چالش‌های زیادی مواجه شده است، ادامه داد: با این حال قرار است با کمک یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی  ۵۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری بکشیم تا با این کار چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، پارک‌ها و ساختمان‌های شهری به هم مرتبط شده و خدمات با سهولت بیشتری انجام شود.


وی، پروژه سبزه‌میدان، احداث چهار پارکینگ طبقاتی، پروژه خیابان زینبیه، طرح‌های سرمایه‌گذاری از جمله مجتمع تجاری مهدوی، میدان تره‌بار و پروژه تجاری اداری ارگ را از جمله پروژه‌های مهم و اولویت‌دار شهرداری برشمرد و گفت: پروژه پارک بانوان غرب نیز ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با مساعد بودن شرایط آب و هوایی در فصل بهار به بهره‌برداری می‌رسد.


معصومی در مورد کارخانه تولید برق از زباله نیز اظهار کرد: سرمایه‌گذار بر اساس خرید تضمینی برق از سوی وزارت نیرو این قرارداد را منعقد کرده بود اما نوسانات ارزی و تغییر قیمت خرید تضمینی، مشکلاتی را برای این کار به وجود آورد، با این حال معاون وزیر نیرو این قول را داده تا ۳۰ درصد نرخ خرید تضمینی برق را افزایش دهند تا در این حالت رغبت سرمایه‌گذار افزایش یابد.


وی با اشاره به اینکه با وجود اینکه برخی پیمانکاران رغبتی برای پروژه‌های عمرانی ندارند، عنوان کرد: با این حال میانگین پیشرفت پروژه‌ها در سطح مناطق مختلف شهر ۵۵ درصد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: