• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-1785-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان:

۱۳ آبان، روز تجلی هر چه بیشتر غیرت انقلابی است


مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: آبان روز تجلی هر چه بیشتر غیرت انقلابی است که با مشت‌های گره کرده پاسخ استکبار جهانی آمریکا را خواهیم داد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مریم رشتچی صبح امروز در مراسم نواختن زنگ استکبارستیزی در دبیرستان دخترانه ولیعصر (عج) زنجان، اظهار کرد: ۱۳ آبان به‌عنوان روز دانش‌آموز سه واقعه مهم را در خود جای داده که می‌توان به تبعید امام راحل به ترکیه در سال ۴۳ ، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ و شهادت جمع کثیری از داتش‌آموزان و دانشجویان در مقابل دانشگاه تهران سال ۵۸ اشاره کرد که در این میان ۵۶ دانش‌آموز به شهادت رسیدند.


وی افزود: ۱۳ آبان روز مبارزه ملی با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز  یکی از برگ‌های افتخار ملت ایران است و جایگاه رفیع و به یادماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی دارد؛ چراکه دست ظالمانی که به خون مردم ایران آلوده شده بود قطع و از کشور کوتاه کرد و نماد همدلی، وحدت، پیروزی و همبستگی و پیروزی ملت ایران و آغاز فروپاشی استکبار جهانی به ویژه آمریکا است.


این مسئول یادآور شد: این روز بزرگ یادآور حرکت تاریخ‌ساز دانش‌آموزان است که به فرمان امام راحل لبیک گفتند و در مقابل طاغوت زمان ایستادند و با استکبار و استعمار جهانی یعنی آمریکا به مبارزه برخاستند و نقاب خباثت و جنایت را با تسخیر لانه جاسوسی از چهره آمریکا برداشتند.


وی افزود: ایران اسلامی در طول تاریخ در سیطره استکبار جهانی پیدا و پنهان بود و قانون کاپیتولاسیون اوج بردگی و بندگی بود که با افشای آن توسط امام راحل چهره واقعی مستکبرین آشکار شد و طومار استعمار را در ایران در هم پیچید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: