• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-8814-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:

ساخت‌ و ساز در روستاها با هماهنگی نظام فنی روستایی باشد


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: هرگونه ساخت‌ و ساز در روستا باید با هماهنگی نظام فنی روستایی انجام شود.


سجاد صنعتی‌منفرد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه هرگونه ساخت‌ و ساز در روستا باید با هماهنگی نظام فنی روستایی انجام شود، اظهار کرد: از مجموع 710 روستای بالای 20 خانوار استان طبق سرشماری سال 95 طرح هادی برای 696 روستا تهیه و در 362 روستا نیز اجرا شده که درصد تهیه طرح 98 درصد است. همچنین برای 55 روستای زیر 20 خانوار نیز طرح هادی تهیه شده است.


وی افزود: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور 42 درصد و در استان زنجان 52 درصد   است که در این زمینه عملکرد   استان بالاتر از میانگین کشوری است و می‌توان گفت طرح هادی در نیمی از روستاهای استان زنجان اجرا شده است.


این مسئول با بیان اینکه سال گذشته طرح هادی در 65 روستای استان با اعتباری بیش از 77 میلیارد ریال اجرا شده است، ادامه داد: در حال حاضر برنامه‌ریزی برای اجرای 150 پروژه طرح هادی در روستاهای بالای 20 خانوار استان در سال‌جاری در دستور کار قرار دارد.


صنعتی‌منفرد تصریح کرد: اجرای طرح هادی روستایی زمينه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرايط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را به همراه دارد و در حال حاضر توسعه روستایی، رابطه تنگاتنگی با فرآیندهای ساختاری نظیر فرآیندهای اجتماعی، اقتصادی، کالبدی و زیست محیطی دارد.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، با اشاره به اینکه میانگین اجرای طرح هادی روستایی در زنجان بالاتر از میانگین کشوری است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه روستاها می‌توانند در پیشبرد اهداف اقتصادی و اجتماعی کشور مفید واقع شوند، اجرای طرح‌های هادی روستایی در بالا بردن کیفیت زندگی در نواحی روستایی و نهایتا محقق شدن توسعه روستایی مثمر‌ثمر واقع خواهد شد.

 

وی با اشاره به فعالیت دولت در روستاها در حوزه‌های عمران، آبادانی، فرهنگی، اجتماعی و توسعه اقتصادی گفت: برای توسعه روستاها باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه‌های اجرایی، نهادها و مردم وجود داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: