• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-9214-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان:

احتکار در زنجان به صفر رسیده است


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: در حال حاضر احتکار در زنجان به صفر رسیده است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مرتضی ممیزی در نشست خبری  با اشاره به بیست‌ و چهارمین سالروز تاسیس سازمان تعزیرات حکومتی، اظهار کرد: سازمان تعزیرات حکومتی، سازمانی اختصاصی برای رسیدگی به تخلفات اقتصادی به تصویب مجلس تشخیص مصلحت نظام در سه حوزه رسیدگی به تخلفات حوزه  کالا و خدمات، پرونده‌های متشکله در حوزه بهداشت، دارو و درمان و پرونده‌های متشکله در حوزه قاچاق کالا و ارز است.


این مسئول ادامه داد: رسیدگی به تخلفات حوزه کالا و خدمات اغلب در حوزه‌های گران‌فروشی، کم‌فروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، نداشتن پروانه کسب و ... است که در اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان و شعب آن در شهرستان‌ها بررسی می‌شود و دامنه این تخلفات مربوط به اصناف و سایر بخش‌های خصوصی و مراکز دولتی استان است.


وی با اشاره به پرونده‌های متشکله در حوزه بهداشت، دارو و درمان، گفت: اخذ تعرفه اضافه از جانب پزشکان، پیراپزشکان، عدم حضور مسئول فنی در داروخانه، عدم ارائه دارو، گران‌فروشی دارو، تخلف بهداشتی اصناف و بنگاه‌های اقتصادی ازجمله تخلفاتی هستند که توسط بازرسان علوم‌پزشکی پرونده آن را تشکیل می‌دهند و در این اداره‌کل و شعب آن بررسی و رسیدگی می‌شود.


ممیزی رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا و ارز را صرفا در حوزه تخلفات قاچاق کالا و ارز دانست و تصریح‌کرد: جرائم و پرونده‌های تشکیل شده در این رابطه فقط در دادگستری مورد رسیدگی قرار می‌گیرد؛ چرا که رسیدگی به کالاهای ممنوعه شرعی و قانونی مستقیما توسط دادگستری بررسی می‌شود.


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان، یادآور شد: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه ۳۰۴۸ فقره پرونده به اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع داده شده که ۳۱۶۱ فقره پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته و مختومه شده است که نشان از عملکرد ۱۰۳ درصدی در این بخش است که میزان محکومیت ریالی این پرونده‌ها بیش از ۱۶۲ میلیارد ریال بوده و میزان وصولی این پرونده‌ها ۴۸ میلیارد و ۱۴۲ میلیون و ۴۵۵ هزار و ۹۲ ریال بوده است.


وی با بیان  چنانچه مرتکبان قاچاق نتوانند جریمه خود را واریز کنند به حداکثر ۱۵ سال حبس محکوم می‌شوند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر احتکار در استان زنجان به صفر رسیده است و در مجموع هفت ماهه امسال ۲۲ فقره پرونده احتکار در استان تشکیل شده که ۲۱ فقره پرونده رسیدگی و مختومه شده و کالاهای مکشوفه بیش از ۲۰ میلیارد ریال بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: