• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-9414-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان خبر داد:

ایجاد بیش از 12 هزار فرصت شغلی تکلیف شده است


معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: طی امسال ایجاد 12 هزار و 864 فرصت شغلی برای استان تکلیف شده است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، طیب جعفری در ستاد ساماندهی امور جوانان، اظهار کرد: سال 95 نرخ بیکاری جوانان استان 22.2 درصد و پایین‌تر از نرخ بیکاری کشوری (29.2 درصد) بود. خوشبختانه این نرخ پارسال کاهش یافت و به 21.3 درصد رسید و بهار امسال به 20.2 درصد رسید. این در حالی است که مشارکت اقتصادی کل در سطح استان طی سال‌های گذشته افزایش داشته و نشان‌دهنده رشد جمعیت فعال استان است.


این مسئول با تاکید بر این‌که افزایش نرخ مشارکت اقتصادی، مسئولیت دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی را چندین برابر می‌کند، ادامه داد: خوشبختانه پارسال ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور مصوبه بسیار مهمی در بحث اقتصاد مقاومتی داشت و در این راستا، بسته‌های پنج‌گانه‌ای را مصوب کرد. بخشی از این برنامه، اجرای برنامه اشتغال فراگیر در سطح کشور بود؛ در واقع در برنامه اشتغال فراگیر، رویکرد کلی برای کاهش نرخ بیکاری، صیانت از نیروی کار فعلی و اشغال جوانان مد نظر قرار گرفته است.


وی با اشاره به این‌که پارسال برنامه‌های تکلیفی اشتغال فراگیر در سطح استان اجرایی شد، افزود: امسال نیز برنامه‌های تکلیفی ابلاغ شده و مقرر است که طرح تکاپو از دو منبع اعتباری (تبصره 18 سال 96 و تسهیلات روستایی) تغذیه شود. برنامه دیگری که برای استان تکلیف شده است از محل اعتبارات روستایی است و پوشش ویژه‌ای در خصوص جامعه تحت پوشش بهزیستی، کمیته‌امداد و بنیاد شهید دارد.


جعفری افزود: در بحث قانون حمایت از مشاغل خانگی نیز 2775 فرصت شغلی در نظر گرفته شده است و در خصوص سیاست‌های مداخلاتی که به صورت عمده با رویکرد حوزه جوانان اجرایی می شود نیز 4405 فرصت شغلی برای استان تکلیف شده است.


معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: از محل صندوق توسعه ملی و تبصره 18 قانون بودجه سال 96، در مجموع 434 میلیارد تومان اعتبار برای استان در نظر گرفته شده بود که تا کنون 50 درصد از این اعتبارات ابلاغ شده است و مدنظر داریم که 2895 فرصت شغلی در این دو حوزه ایجاد کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: