• شنبه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1186-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

‍ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر:

کاهش سرانه مطالعه دانشجویان برای توسعه کشور مناسب نیست


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر گفت : دانشگاهیان باید در خط مقدم ترویج فرهنگ کتابخوانی قرار گیرند.


کیان پهلوان‌افشاری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با انتقاد از کاهش سرانه مطالعه کتاب، اظهار کرد: کشورهایی که امروز در دنیا به‌عنوان قدرت‌های اقتصادی و نظامی مطرح هستند، قطعا با حرکت در مسیر علم و مجهز شدن به قدرت علم به آن دست یافته‌اند و طبیعتا کتاب و کتاب‌خوانی عنصر اصلی در تجهیز به سلاح علم است.


وی گفت: باید پذیرفت متاسفانه سرانه مطالعه کتاب در جامعه به ویژه در جامعه دانشگاهی و در میان دانشجویان به شدت کاهش یافته که این امر برای توسعه کشور مناسب نیست، لذا دانشگاهیان باید در خط مقدم ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی قرار گیرند.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر، کتابخانه این واحد را یکی از غنی‌ترین کتابخانه‌های استان دانست و گفت: در کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر بیش از ۱۳۵ هزار جلد مشتمل بر ۵۵ هزار عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف تاریخ، ادبیات، مدیریت، روانشناسی و مشاوره، علوم دامی، کشاورزی، فنی مهندسی و پرستاری وجود دارد که درنوع خود کم نظیر است.


پهلوان‌افشاری اظهار کرد: از این تعداد قریب به ۱۱۰ هزار جلد مشتمل بر ۴۰ هزار عنوان کتاب به زبان فارسی و نزدیک به ۱۰ هزار جلد با ۶۰۰ عنوان لاتین است.


این مسئول کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر را از نظر وجود کتاب‌های مرجع نیز کم‌نظیر توصیف کرد و گفت: در قسمت مرجع نیز تعداد نزدیک به ۱۲ هزار جلد کتاب با ۹ هزار عنوان در زمینه‌های مختلف علمی وجود دارد.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر کتاب‌های اهدایی به کتابخانه را در سال گذشته بیش از ۲۵۰۰ جلد عنوان کرد و افزود: این کتاب‌ها در موضوعات مختلف آموزشی و تخصصی بوده که به کتابخانه واحد اهدا شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: