• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-17414-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

نوع‌دوستی در زنجان نهادینه شده است


استاندار زنجان گفت: نوع‌دوستی در زنجان نهادینه شده است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری شامگاه دیروز در نشست با هیئت مدیره انجمن‌های خیریه استان، ضمن تبریک اعیاد ماه ربیع‌الاول، اظهار کرد: ۲۷ ماه گذشته مهمان مردم خوب و صمیمی زنجان بودم و یکی از بخش‌هایی که به آن در ارتباط با سایر بخش‌ها و مسئولان سایر استان‌ها و کشور به آن تاکید کردم، مشارکت مدنی و امر خیرخواهانه بین مردم زنجان و نوع‌دوستی نهادینه شده در این جامعه بود.


این مسئول ادامه داد: همواره در گزارش‌هایی که به مهمانانی که در استان حضور می‌یافتند ارائه می‌شد، وضعیت مشارکت اجتماعی در این استان بود.


وی افزود: سه ماه پس از حضور در زنجان با رئیس‌جمهور ملاقاتی داشتم و از مجموعه مهرانه توصیفاتی ارائه کردم که دکتر روحانی خواستار بازدید از مهرانه در سفرهای خود به این استان شدند.


نماینده عالی دولت در استان زنجان، تصریح کرد: کار خیر در کشور زیاد است اما مجموعه‌ای با این کیفیت و استاندارد قابل قبول که از توان بخش خصوصی بوده و به طور مستمر فعالیت کند، بسیار خوب است و تا آنجا که توانستیم از انجمن‌های خیریه حمایت کرده‌ایم تا سهمی از کار خیری که زنجانی‌ها آغاز کرده‌اند، داشته باشیم.


استاندار زنجان با اشاره به برخی شاخص‌ها، یادآور شد: اتفاقات بسیاری در استان در طول ۲۷ ماه انجام شده، به طوری که سهم صادرات در سال ۹۵ برابر با ۸۶ صدم‌ درصد بود که در سال گذشته به ۱.۲۶ درصد رسید و در حال حاضر از مرز ۲ درصد گذشته است.


وی با اشاره به وصول درآمدها در استان، گفت:  یک‌چهارم درآمد استان توسط دو شرکت خارجی تامین می‌شود، به طوری که این دو شرکت ۷۰۰ میلیارد تومان در حدود سه سال پرداخت کرده و وجود شرکت خارجی دلیلی بر مازاد درآمد استان است و بر اساس گزارش اتاق بازرگانی استان زنجان جایگاه سوم به لحاظ کسب و کار و رونق اقتصادی را در کشور دارد.


درویش‌امیری اظهار کرد: در بسیاری از شاخص‌ها وضع استان خوب و قابل قبول است و نماینده ولی‌فقیه نقش بسیاری برای انسجام استان دارد که نباید از این مهم غافل شد.


وی در رابطه با بازار سنتی زنجان نیز خاطرنشان کرد: بازار زنجان، یکی از بازارهای زنده و پرتحرک شمال‌غرب کشور است و در گذشته مشکلاتی داشت که بخشی تصمیم‌گیری شده و امیدواریم که کف و دیوار بازار مرمت و سرمایش و گرمایش آن تامین و در عین حال روح فرهنگی و تاریخی آن حفظ شود. نباید فراموش کرد که پاساژهای مدرن فراوان داریم ولی بازارهای سرپوشیده ماهیتی کاملا فرهنگی دارد و نمی‌توان چنین مجموعه‌هایی را دوباره ایجاد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: