• دوشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-18114-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان تاکید کرد:

لزوم ایجاد اشتغال پایدار در محلات حاشیه‌ای


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان گفت: بهترین بستر برای محلات حاشیه‌ای، ایجاد اشتغال پایدار از طریق تشکیل شرکت‌های تعاونی است.

 

ماهرخ بلوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با توجه به وجود آسیب‌های اجتماعی در مناطق ناکارآمد و حاشیه شهرها و ضرورت توجه به این مناطق برای کاهش آن، بر اساس سیاست‌های ابلاغی برنامه ششم توسعه، اهداف موثری برای جامعه زنان این مناطق در حوزه مشاغل خانگی و تولید محصولاتی از قبیل صنایع‌دستی پیش‌بینی شده است.

 

این مسئول با تاکید بر این‌که باید زمینه برای عرضه تولیدات مشاغل خانگی فراهم شود، ادامه داد: بهترین بستر برای محلات حاشیه‌ای و کم‌برخوردار، ایجاد اشتغال پایدار از طریق تشکیل شرکت‌های تعاونی است و موفقیت این طرح نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و مشارکت عموم، به ویژه همکاری نهادهای اجتماع‌محور است.

 

وی با تاکید بر این‌که آن‌چه امروزه كشورهای توسعه‌يافته را از ساير كشورها متمايز كرده است، حضور و نقش زنان در اقتصاد اين كشورها است، اظهار کرد: در واقع دولت‌ها به اين مسئله واقف شده‌اند كه زنان سهم بزرگی از اجتماع دارند و با تکیه بر پتانسيل بالقوه‌ای كه در زمينه‌های مختلف دارند، می‌توانند با مديريت و برنامه‌ريزی شرايطی را فراهم آورند كه مسير توسعه و اقتصاد هموارتر شود .

 

بلوری با اشاره به تشکیل کمیته اشتغال و کارآفرینی ذیل کارگروه تخصصی بانوان و خانواده برای بهبود و رونق كسب و كار بانوان فعال، خاطرنشان کرد: هدف از تشکیل این کارگروه، بررسي دقيق وضعيت موجود و ارايه راهبردها و راه‌كارهای عملی با در نظر گرفتن منابع، ظرفيت‌ها و پتانسيل‌ها است. از این‌رو جلسات مستمری با حضور صاحب‌نظران و كارشناسان اين حوزه تشكيل می‌شود که در نهایت توسعه‌بخش تعاون در كسب و كارهای كارآفرينانه، همچنین بسترسازی برای تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان با استفاده از ظرفيت مراكز رشد و پارك‌های علم و فن‌آوری را در پی دارد.


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری زنجان یادآور شد: ايجاد شرایط برای بازاریابی محصولات وتوليدات بانوان فعال در بخش‌های مختلف، تشکیل دهکده‌های گردشگری، آگاه‌سازی و ایجاد تفکر کارآفرینی، کشف فرصت، ارتقای فرهنگ دانش و توانمندی کارآفرینی از طريق استمرار آموزش‌های تخصصی منطبق با ظرفيت‌ها و پتانسيل‌های موجود هر بخش اقتصادی و معرفی الگوهای كسب و كار موفق به ويژه خانوادگی باید در اولویت برنامه‌های اقتصادی باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: