• دوشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-8791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

بخشدار مرکزی خرم‌دره:

پایین بودن آمار سرانه مطالعه، زنگ هشداری برای کشور است


بخشدار مرکزی خرم‌دره گفت: پایین بودن آمار سرانه مطالعه یک زنگ هشدار برای کشور است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مصطفی ثنایی صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خرم‌دره که به میزبانی کتابخانه روستای قلعه حسینیه برگزار شد، با اشاره به اینکه این کتابخانه دارای یک محوطه بزرگ است، اظهار کرد: از این محوطه می‌توان به‌عنوان بوستان کتاب نیز استفاده کرد که این امر گامی مهم در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در روستا است.


وی با اشاره به اینکه روستای قلعه حسینیه جزو روستاهای مهاجرپذیر شهرستان است، تصریح کرد: به دلیل موقعیت خوب و قرارگیری در مسیر جاده ترانزیت و راه‌آهن روستای قلعه حسینیه همواره شاهد ورود مهاجران بوده است.


ثنایی با اشاره به اینکه روستای قلعه حسینیه از روستاهای در حال توسعه شهرستان است، ادامه داد: ورود مهاجران به این روستا گاهی ممکن است فرهنگ بومی روستا را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد.


این مسئول با اشاره به اینکه شعار امسال هفته کتاب، حال خوش خواندن انتخاب شده است، یادآور شد: متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما کمتر از میانگین جهانی است که این امر یک زنگ هشدار برای جامعه است، لذا باید دنبال راهکاری برای حل آن باشیم.


ثنایی با اشاره به ضرورت اهتمام جدی شهرداری نسبت به پرداخت نیم درصد کتابخانه‌ها، اظهار کرد: مشکل پرداخت نیم درصد در شهرداری خرم‌دره همواره حاکم بوده است.


این مسئول با تأکید بر اینکه انجام اقدامات آموزشی و فرهنگی در روستاها باید در اولویت باشد، بیان کرد: هر چه روستاهای ما آبادتر و توسعه یافته‌تر باشد، شاهد مهاجرت‌های معکوس خواهیم بود.


بخشدار مرکزی خرم‌دره با تاکید بر اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از نظر ذات فرهنگی جدا از هم نیستند، تصریح کرد: باید هماهنگی بیشتری ما بین این دو اداره در شهرستان وجود داشته باشد که نتیجه آن ارتقای فرهنگ شهرستان خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: